زمان ثبت‌ نام دانش‌ آموزان در مدارس فارس اعلام شدعلی عسکر نجفی ۱۸ خردادماه در جلسه ستاد ثبت‌نام مهر ۱۳۹۸، گفت: دانش آموزان بدو ورود به پایه اول ابتدایی باید قبل از ثبت‌نام قطعی در طرح سنجش سلامت شرکت کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان داشت: ۷۰ پایگاه سنجش سلامت در استان راه‌اندازی شده است که از این تعداد ۱۳ پایگاه در شهر شیراز مستقر است و از اول تیرماه آماده پذیرش و سنجش نوآموزان خواهند بود.

وی گفت: پیش‌ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از ۲۰ خرداد لغایت ۲۶ خرداد در سامانه الکترونیکی ثبت نام مدارس فارس به آدرس saman.farsedu.ir انجام می‌شود .

نجفی همچنین به پیش ثبت‌نام دانش آموزان در پایه هفتم دوره متوسطه اول مدارس نیز اشاره کرد و افزود: این مرحله از ثبت نام نیز از طریق سامانه ثبت‌نام مدارس فارس از ۱۰ تیرماه آغاز می‌شود که تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت؛ همچنین ثبت‌نام قطعی در این دوره تحصیلی از ۲۲ تیرماه تا ۶ مردادماه با حضور در مدارس انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم مدارس نمونه دولتی عنوان کرد: با تبدیل مدارس نمونه دولتی به مدارس هیئت‌امنایی از سال تحصیلی گذشته، دانش آموزان متقاضی این مدارس می‌توانند از ۹ تا ۱۶ تیرماه به مدارس موردنظر مراجعه کنند و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

وی افزود: نتیجه قطعی پذیرش دانش آموزان در این مدارس بر اساس شرایط و ضوابط خاص آن‌ها از تاریخ ۲۰ تیرماه اعلام می‌شود.

نجفی عنوان کرد: ثبت‌نام دانش آموزان در دوره متوسطه دوم نیز از ۸ مردادماه آغاز می‌شود و این فرایند تا ۲۱ مردادماه ادامه خواهد داشت.

** شهریه ها و انواع آن

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: دریافت شهریه تنها در مدارس نمونه دولتی، شاهد و استعدادهای درخشان و بر اساس ضوابط خاص این مدارس خواهد بود و در سایر مدارس عادی تنها در صورت تمایل اولیا و به خواست آن‌ها، کمک‌های داوطلبانه اولیا در قالب مشارکت‌های مردمی پس از اتمام فصل ثبت نام دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: ثبت نام دانش آموزان در قالب طرح آدرس انجام می‌شود و تلاش شده تا دانش‌آموزان به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت هدایت شوند.

نجفی گفت: ثبت نام آن دسته از دانش آموزانی که محل سکونت آنها در مرزهای تعیین شده مدارس قرار دارد، تعیین محل ثبت نام آنها با هماهنگی ادارات آموزش‌وپرورش نواحی و شهرستان‌ها برای نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت انجام خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: ستاد ثبت نام مدارس واقع در ادارات آموزش و پرورش سراسر استان و نیز اداره کل پاسخگوی سوالات در زمینه ثبت‌نام دانش آموزان هستند و شکایت از روند ثبت نام نیز از طریق سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات به آدرس www. shekayat.medu.ir امکان پذیر است یا تلفن‌های ۳۲۳۵۹۶۱۳ و ۳۲۳۵۵۶۰۹ جوابگو هستند.

۹۸۸۵ /‏۱۸۷۶‬

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *