رکورد 102 کیلوگرم برای نخستین زن تاریخ وزنه برداری ایران ثبت شد


به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روزهای 3 تا 10 اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در حال برگزاری است.
پیکارهای وزنه برداری گروه A دسته 58 کیلوگرم دختران در رده سنی نوجوانان و جوانان از ساعت 15:30 امروز در شهر اورگنج ازبکستان با حضور 9 وزنه بردار آغاز شد و محمودیان موفق شد در حرکات یک ضرب وزنه های 40، 45 و 48 کیلوگرم را بالای سر ببرد.
وی حرکات دو ضرب خود را با وزنه 48 کیلوگرمی آغاز کرد اما در دومین اقدام از مهار وزنه 53 کیلوگرمی بازماند و در مرتبه سوم وزنه 54 کیلوگرم را بالای سر برد تا به عنوان نخستین بانوی وزنه بردار در تاریخ ورزش ایران با رکورد مجموع 102 کیلوگرم در بین 6 وزنه بردار رده نوجوانان در جایگاه ششم دسته 58 کیلوگرم قرار گیرد.
در این وزن «کیم گیونگ» از کره شمالی که در هر دو رده نوجوانان و جوانان شرکت کرده بود با مجموع 208 کیلوگرم به سه مدال طلا دست یافت.
همچنین «شاخلوخان عبدالله وا» از ازبکستان با مجموع 165 کیلوگرم سه مدال نقره را به گردن آویخت و «سانجای مانی» از هند نیز با مجموع 164 کیلوگرم هر سه مدال برنز را به خود اختصاص داد.
فردا (جمعه) از ساعت 11:30 به وقت ایران «مهدیه کلالی» به عنوان دومین نماینده ایران در پیکارهای وزنه برداری قهرمانی دختران نوجوان آسیا روی تخته خواهد رفت. او در گروه B دسته 69 کیلوگرم نوجوانان باید با 6 وزنه بردار از کشورهای مغولستان، چین تایپه، سوریه و هند رقابت کند.
مهدیه کلالی با رکورد ورودی 81 کیلوگرم در این مسابقات حضور خواهد داشت.
روز جمعه نیز «الناز باجلانی» از ساعت 17:30 به وقت تهران با 11 وزنه بردار نوجوان دسته 63 کیلوگرم گروه A به رقابت خواهد پرداخت. او با رکورد ورودی 130 کیلوگرم در جدول در رده هشتم قرار دارد.
روز یکشنبه نهم اردیبهشت و از ساعت20:30 به وقت تهران « سیده نرگس میرزکی» آخرین نماینده وزنه برداری دختران ایران در وزن به اضافه 75 کیلوگرم رده سنی نوجوانان با هشت وزنه بردار دیگر در گروه A مسابقه می دهد.
میرزکی با رکورد ورودی 182 کیلوگرم در این مسابقات به مصاف حریفان خواهد رفت.
ورزشی**1067**1776

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *