رکوردار وزنه برداری جهان: بدون جراحی بهبود یافتم


به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، «سهراب مرادی» وزنه بردار المپیکی ایران که با پیگیری های رییس کمیته ملی المپیک برای درمان آسیب دیدگی ناحیه کمر خود به آلمان سفر کرده بود، پس از بازگشت در دیدار با «سید رضا صالحی امیری» آخرین وضعیت خود را بازگو کرد.
وی افزود: پس از آزمایش های لازم زیر نظر پزشک متخصص و مجرب ایرانی در آلمان، اکنون روند بهبودی در حال سپری شدن است.
رییس کمیته ملی المپیک هم ابراز خرسندی کرد و گفت: چنانچه مشکلی برای ملی پوشان ایجاد شود، فدراسیون ورزشی مربوطه و فدراسیون پزشکی – ورزشی نهایت تلاش خود را برای بهبودی وررزشکاران بکار خواهند بست و اگر در مواردی خاص نیاز به کمک داشته باشند، کمیته هم حمایت خواهد کرد.
مرادی بعد از مصدومیت از ناحیه مهره‌ های کمر با تصمیم کمیسیون ویژه‌ وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک 24 اسفند سال 97 عازم شهر هانوفر آلمان شد.
دارنده مدال طلای جهان و المپیک که طی چند روز پیش به کشور بازگشته، از روز گذشته تمرینات سبک خود را در کمپ تیم های ملی در مجموعه ورزشی آزادی تهران همراه با سایر ملی پوشان آغاز کرد.
بنابر اعلام «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی وزنه برداری، سهراب مرادی حداقل تا اوایل اردیبهشت نمی تواند تمرینات سنگین داشته باشد. او در صورتی که تمریناتش را از خردادماه آغاز کند، به پیکارهای جهانی سال 2019 در تایلند خواهد رسید.
با این حال مرادی به طور حتم به پیکارهای قهرمانی سال 2019 آسیا در چین نمی رسد و او باید خود را مهیای حضور در پیکارهای قهرمانی سال 2019 جهان در تایلند کند.
وی که یکی از شانس های اصلی کاروان ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو برای کسب مدال طلا است، بنابر قوانین جدید فدراسیون بین المللی باید 6 مسابقه گزینشی را برای حضور در المپیک پشت سر بگذارد. رقابت های قهرمانی سال 2018 جهان در ترکمنستان و تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران 2 مسابقه گزینشی است که مرادی در آن حضور یافته و باید در 4 مسابقه گزینشی دیگر نیز حضور یابد.
مسابقات وزنه برداری قهرمانی سال 2019 آسیا که یکی از مراحل گزینشی و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو محسوب می شود، 18تا 28 آوریل (29 فروردین تا 8 اردیبهشت ماه) به میزبانی شهر نانگبو کشور چین برگزار می‌شود.
ورزشی**9250**1067**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *