رویکرد کلان کمیسیون کارگری شورای امنیت، مبتنی بر پیش بینی و پیشگیری استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در دومین جلسه کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور در سال جاری که به ریاست «جمال عرف» معاون سیاسی وزیر کشور و رییس کمیسیون برگزار شد، مهمترین مسائل و مشکلات محیط های کارگری بررسی و به راهکارهای حل این مشکلات به ویژه در دو استان قم و مرکزی پرداخته شد.

«جمال عرف» معاون سیاسی وزیر کشور در این جلسه ضمن اشاره به رویکرد کلان این کمیسیون مبتنی بر پیش بینی و پیشگیری، بر ضرورت نظارت جدی بر روند و نتیجه ارائه تسهیلات یا حمایت های ویژه از بنگاه های اقتصادی تأکید کرد.

وی گفت: براساس مصوبات لازم الاجرای کمیسیون کارگری شورای امنیت کشور و در فرایندی قانونی با هماهنگی دستگاه های نظارتی و اجرایی عضو کمیسیون، تسهیلات یا بخشودگی های مالیاتی و یا حمایت هایی از قبیل تقسیط بدهی ها یا تعهدات مرتبط با تأمین اجتماعی برای بنگاه های اقتصادی دارای مشکل برقرار می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور عنوان کرد: لازم است نظارت کافی درخصوص فرایند و نتیجه این اقدامات صورت پذیرد تا به رفع موانع تولید و حل مشکلات این بنگاه ها منجر شود.

در این جلسه، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه ها و ارگان های عضو کمیسیون به ارائه گزارش درباره آخرین وضعیت محیط ها و مطالبات کارگری پرداختند و تصمیماتی نیز در راستای حل و فصل مسائل این حوزه به ویژه در دو استان قم و مرکزی مصوب شد.

سیام*۳۰۶۱*۲۰۲۱**

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *