رویکرد دولت احیای واحدهای نیمه فعال و راکد استعلی رستمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت های قانونی، واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال و راکد را به چرخه تولید و فعالیت بازگردانیم که در صورت تحقق این مهم علاوه بر رفع معضل بیکاری، شاهد بهبود رونق اقتصادی و فضای کسب و کار در تربت حیدریه خواهیم بود.

وی از پیگیری های مستمر برای بازگشت کارخانه‌های غیرفعال “سیم رضا” و” مس توس” به چرخه تولید خبر داد و اظهار داشت: برای تحقق این مهم، بانک های عامل باید اهتمام بیشتری داشته باشند و با صاحبان واحدهای تولید و صنعتی نیمه فعال و راکد همکاری کنند.

وی با اشاره به ظرفیت تولیدی و اشتغالزایی این واحدها‏، گفت: در چارچوب قانون از تمام ظرفیت‌‬ ها به منظور فعال سازی و راه اندازی این واحدهای صنعتی استفاده خواهد شد.

فرماندار تربت حیدریه افزود: راه اندازی دوباره واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده‌اند یا با ظرفیت کمتر مشغول فعالیت هستند، از اولویت های اصلی کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان است و امیدواریم با تعامل بانک های عامل، تلاش مجموعه سهام داران و توافق های صورت گرفته برای تأمین مواد اولیه، در آینده نزدیک شاهد راه اندازی دوباره این کارخانه ها باشیم.

وی اظهار داشت: ایجاد اشتغال پایدار و توسعه، رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار، با حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی امکان پذیر خواهد بود و برای احیای دوباره واحدهای نیمه فعال و راکد، باید تسهیلات مورد نیاز به اینگونه واحدها پرداخت شود تا دوباره به چرخه تولید بازگردند.

شهرستان تربت حیدریه دارای سه شهرک صنعتی است که دو شهرک در تربت حیدریه و یک شهرک در بخش جلگه رخ واقع است و از مجموع ۶۸ کارگاه و واحد صنعتی فعال منطقه تربت حیدریه، ۲۶ واحد صنعتی در سه شهرک صنعتی استقرار دارند.

شهرستان تربت حیدریه با ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

۷۰۷۹/‏‬ ۶۰۵۳

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *