رویای وزنه برداری که در جاکارتا محقق می شود


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، عسگری پیش از این از سوی شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری به عنوان ذخیره تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا انتخاب شده بود.
اما با تصمیم کمیته برگزاری مسابقات بازی های آسیایی تعداد وزن های وزنه برداری در این بازی ها از هفت به هشت وزن تغییر پیدا کرد که متاسفانه هیچ گونه اطلاع رسانی رسمی و مکاتبه ای با کشورها در خصوص این تصمیم انجام نشد.
کادر فنی تیم ملی و مسوولان فدراسیون پس از مراجعه به سایت بازی ها متوجه این موضوع شدند تا بدین ترتیب یک فرصت برای تیم اعزامی لحاظ شود و تیم وزنه برداری ایران با یک سهمیه بیشتر در این رقابت ها شرکت کند.
از سوی دیگر رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری هم زمان با هفته نخست لیگ، روزهای 4 تا 6 تیر در تالار وزنه برداری آزادی تهران برگزار شد و پس از آن، با نظر شورای عالی فنی، علی مکوندی (85 کیلوگرم)، سهراب مرادی، کیانوش رستمی (94 کیلوگرم)، محمدرضا براری، علی هاشمی (105 کیلوگرم)، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی (به اضافه 105 کیلوگرم) به عنوان هفت ملی پوش اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند و عسگری (69 کیلوگرم) نیز به عنوان ورزشکار ذخیره برگزیده شد.
عسگری در شورای عالی فنی فدراسیون با توجه به عملکرد ضعیف کیانوش رستمی و غیبت سعید علی حسینی به عنوان یکی از نفرات اصلی تیم ملی در بازی های آسیایی انتخاب شد، اما این موضوع با مخالفت رییس فدراسیون روبرو شد.
حال با توجه به شرایط به وجود آمده عسگری وزنه بردار بندرعباسی تیم ملی می تواند به عنوان یکی از اعضای تیم ملی در دومین تجربه خود در بازی های آسیایی جاکارتا حضور یابد.
عسگری بعد از مسابقات رکوردگیری و با توجه به اینکه به نوعی در حقش احجاف شده بود از انگیزه لازم برخوردار نبود و در اردوهای تیم ملی خود را آماده حضور در پیکارهای قهرمانی جهان می کرد.
با شرایط به وجود آمده او اکنون حدود 15 روز فرصت دارد تا خود را مهیای حضور در بازی های آسیایی کند و با کسب مدال حرف های ناگفته خود را از اجحافی که قرار بود در حقش شود، بیان کند و رویایی را که طی این سال ها در سر می پروراند با کسب مدال تحقق بخشد و نام خود را به عنوان مدال آور وزنه برداری ایران در سبک وزن پس از سال ها به ثبت برساند.
وی پیش از این گفته بود: از این موضوع بسیار ناراحتم؛ چرا که حدود پنج ماه مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشتم و ناعادلانه من را از تیم ملی کنار گذاشتند.
وزنه بردار بندرعباسی تیم ملی با اشاره به ماموریت مشکلی که در این فرصت کوتاه دارد گفت: اکنون در فاصله دو هفته قبل از اعزام به مسابقات به من اعلام کردند که می‌توانم در جاکارتا وزنه بزنم. زمانی این تلاش ارزش دارد که رکوردهایم نزدیک به مدال باشد اما وقتی شانسی نداشته باشم و تنها قرار باشد به عنوان توریست به مسابقات بروم ارزشی ندارد.
وی یادآور شد: البته تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا در این فرصت کوتاه به رکوردهای خوبی برسم، اما واقعاً کسی نباید از من توقعی داشته باشد.
عسکری با وجود 27 سال سن یکی از وزنه برداران باتجربه و میدان دیده تیم ملی است که در 8 سال گذشته، حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان (2001)، یونیورسیاد جهانی (2013)، رقابت های جهانی بزرگسالان (2013 و 2014 و 2015) و بازی های آسیایی (2014) را در کارنامه دارد.
او در پیکارهای جهانی سال 2013 و بازی های آسیایی 2014 اینچئون در رده ششم قرار گرفت.
او سه بار هم در سال های 2011، 2012 و 2015 عضو تیم ملی در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا بود.
عسکری سال 2011 در دسته 56 کیلوگرم حضور داشت، سال های 2012 و 2013 در وزن 62 کیلوگرم رقابت کرد و سال 2014 دوباره به دسته 56 کیلوگرم برگشت و در رقابت های قهرمانی سال 2015 آسیا در تایلند و جهانی سال 2015 آمریکا بار دیگر در دسته 62 کیلوگرم حضور یافت و در بازی های کشورهای اسلامی در باکو در دسته 69 کیلوگرم مدال نقره گرفت.
وی دو نایب قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال 2011 را در کارنامه دارد، ضمن آنکه در سال 2015 و در جریان مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند برنز گرفت.
عسکری رکورددار نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ایران در دسته 56 کیلوگرم است و در این سال ها به دنبال ثبت رکورد در دسته 69 کیلوگرم بوده است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *