رقیب اصلی من وزنه ها هستند


به گزارش ایرنا، مرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: من کار خودم را انجام می‌دهم و به بقیه کاری ندارم و امیدوارم که رستمی همانند دسته 85 کیلوگرم بدرخشد.
وی درباره عملکردش در هفته نخست لیگ وزنه‌برداری و شکستن رکورد جهان گفت: پس از آغاز اردوهای تیم ملی از اسفند سال 96 تاکنون در اردوی تیم ملی هستم و آسیب دیدگی خاصی ندارم و روز گذشته نیز در رکوردگیری عملکرد خوبی داشتم و امیدوارم این موفقیت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و پیکارهای قهرمانی جهان ادامه داشته باشد.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2016 ریو ادامه داد: همه هدفم کسب مدال طلا در بازی های آسیایی است، چرا که جای این مدال در کلکسیون افتخاراتم خالی است و اگر شرایط فراهم باشد به طور حتم برای شکستن رکورد جهان نیز اقدام خواهم کرد و امیدوارم بتوانم همین عملکرد را در مسابقات جهانی نیز تکرار کنم.
وی ادامه داد: مردم دعا کنند وزنه‌برداری باز هم پرچم ورزش ایران را در بازی های آسیایی بالا ببرد و تمام تمرکز من روی کار خودم هست تا به نتایجی که می‌خواهم برسم. تکرار عناوین و حفظ آن مهم‌تر و سخت‌تر است.
قهرمان وزنه برداری جهان درباره تغییر احتمالی وزن خودش نیز اظهار داشت: در حال حاضر همه تمرکزم روی مسابقات جهانی 2018 ترکمنستان است و شاید در سال 2019 هم در همین وزن بمانم و در المپیک 2020 نیز تغییر وزن ندهم. در مجموع خیلی برای من فرقی نمی‌کند، هر چند احتمال تغییر وزن وجود دارد، البته تغییر وزن خیلی راحت نیست و نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق و بلندمدت است.
وی بیان داشت: دوست ندارم به حواشی فکر کنم چون تمرکزم را برهم می‌زند و روی تمریناتم اثر منفی دارد. خوشبختانه کادر فنی خوبی داریم ومحمدحسین برخواه زحمات زیادی می کشد.
مرادی در پیکارهای جهانی سال 2017 آناهیم آمریکا در حرکت دو ضرب 233 کیلوگرم و مجموع 417 کیلوگرم رکورددار جهان است. وی در هفته نخست لیگ برای تیم بیمه رازی و رکوردگیری تیم ملی به روی تخته رفت و همه رکوردهای این دسته را در کنار هماورد جدیدش در این وزن یعنی رستمی به صورت غیررسمی فرو ریخت.
مرادی در حرکت یک ضرب با بلند کردن وزنه 199 کیلوگرم رکورد جهان را دو کیلوگرم جابجا کرد. رکورددار این حرکت «آکاکیوس» آلمانی است که از سال 1999 تاکنون شکسته نشده است.
قهرمان جهان و المپیک در حرکت دو ضرب نیز وزنه 240 کیلوگرم را بالای سر برد و مجموع 430 کیلوگرم را به ثبت رساند.
وی هفت کیلوگرم حرکت دو ضرب جهان و 13 کیلوگرم رکورد مجموع جهان را در این دسته که متعلق به خودش است به صورت غیررسمی جابجا کرد.
رستمی که طلا و نقره بازی های المپیک و دو طلا و یک نقره پیکارهای جهانی را در دسته 85 کیلوگرم در کارنامه دارد، تصمیم گرفته است در دسته 94 کیلوگرم وزنه بزند.
او در یک ضرب 180 کیلوگرم را ثبت کرد، اما دو مرتبه 185کیلوگرم را انداخت. وی در دوضرب هم وزنه های 225 و دو مرتبه 277 کیلوگرم را انداخت.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *