رقابت های کشتی نونهالان آسیا آغاز شد


رئیس هیات کشتی البرز در حاشیه برگزاری این رقابت ها در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: این مسابقات پس از تائید طرح ایران برای برگزاری مسابقات به صورت اشتراکی در اتحادیه جهانی به کشورمان واگذار شد.
حمید یاری افزود: این رقابت ها در بخش پسران در رشته های آزاد و فرنگی به مدت یک روز با حضور 11 تیم آسیایی در ورزشگاه انقلاب کرج و بخش کشتی دختران آسیا در ژاپن برگزار می شود.
وی گفت: در رقابت های کشتی نونهالان قهرمانی آسیا که در 10 وزن برگزار می شود، ورزشکاران کشورهای ژاپن، قزاقستان، قرقیزستان، هند، اردن، بنگلادش، پاکستان، سوریه، سنگاپور، ترکمنستان و ایران حضور دارند.
یاری ادامه داد: دولت تورلیخانوف رئیس شورای کشتی آسیا از کشور قزاقستان به عنوان مهمان ویژه در این مسابقات حضور دارد.
*رعایت قوانین به شکل مناسب
همچنین نماینده اتحادیه جهانی کشتی که دراین رقابت ها حضور یافته، اظهار داشت: این رقابت ها به این دلیل که یک روزه برگزار می شود مستلزم این است که تمام تیم ها قوانین را به شکل مناسب رعایت کنند.
کمال محمد بوعزیز افزود: قبل از شروع بازی ها کمیته هایی برای آموزش تکمیلی به مربیان و داوران برگزار تا رقابت ها در سلامت کامل انجام شود.
وی مهم ترین موضوع در کشتی رده نونهالان را اخطار دادن دانست و اظهار داشت: داوری در این مسابقات بر عهده 22 داور ایرانی و 10 داور خارجی است.
بوعزیز گفت: این رقابت ها به عنوان فستیوال در رده جهانی است و مربیان و داوران باید از بی احترامی و حرکت ناشایست خودداری کنند.
7414/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *