رقابت های کشتی فرنگی جام بین المللی شاهد آغاز شد


به گزارش ایرنا در رقابت های کشتی فرنگی چهاردهمین دوره جام بین المللی جوانان شاهد هشت تیم حضور دارند که بر اساس قرعه کشی تیم های ملی سوریه، ارمنستان، ایران الف و ایران ب در گروه یک و تیم های جمهوری آذربایجان، گرجستان، منتخب آذربایجان غربی و ایران توسعه در گروه 2 این رقابت ها حاضر هستند.
این مسابقات همچون دیدارهای کشتی آزاد به صورت تیم به تیم برگزار می شود و در پایان دیدارهای مقدماتی تیم های اول هر گروه به دیدار فینال و تیم های دوم نیز دیدار رده بندی را برگزار می کنند.
شامگاه چهارشنبه در نخستین روز این رقابت ها تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری هشت بر 2 مقابل تیم منتخب آذربایجان غربی بر سکوی قهرمانی ایستاد و جام نقره ای نیز به آذربایجان غربی رسید؛ در دیدار رده بندی نیز تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری 6 بر چهار مقابل تیم ملی جمهوری آذربایجان بر سکوی سوم ایستاد.
تیم های آزاد و فرنگی ترکیه که با ترکیبی از کشتی گیران نوجوان در چهاردهمین دوره از این مسابقات حضور یافته است، به دلیل محدودیت های قانونی / و اختصاص رقابت ها به رده جوانان/ نتوانست در این رقابت ها شرکت کند و به برگزاری چند دیدار دوستانه با تیم میزبان بسنده می کند.
در این دوره از رقابت ها هشت تیم خارجی و هشت تیم از کشورمان حضور دارند که شامل تیم های آزاد و فرنگی جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، 6 تیم از ایران و 2 تیم از آذربایجان غربی است.
«چارلز ویلت» داور المپیکی از کشور آفریقای جنوبی به عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی بر این رقابت ها نظارت می کند و 14 داور بین المللی درجه یک و 2 هم برای قضاوت در این مسابقات حاضر هستند.
بر اساس اعلام فدراسیون، تیم های ملی فرنگی و آزاد ایران با 60 ورزشکار در قالب 6 تیم در اوزان 10 گانه در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شاهد شرکت دارند.
سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در سال گذشته به میزبانی شهر کرج با حضور تیم‌هایی از روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قرقیزستان، ترکیه، سوریه، لبنان، اوکراین، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و نیجریه در رشته های فرنگی و آزاد برگزار شد؛ امسال تیم های ملی آزاد و فرنگی روسیه به دلیل صادر نشدن ویزا از حضور در این مسابقات محروم ماند.
دومین دوره این مسابقات نیز در سال 1382 به میزبانی ارومیه برگزار شده بود.
7156/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *