رقابت های کشتی بین المللی جام شاهد در ارومیه آغاز شد


به گزارش ایرنا، در این دوره از رقابت ها 10 تیم خارجی و هشت تیم از کشورمان حضور دارند که شامل تیم های آزاد و فرنگی ترکیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، 6 تیم از ایران و 2 تیم از آذربایجان غربی است.
مسابقات کشتی آزاد این جام امروز /چهارشنبه، 7 آذر/ و رقابت های کشتی فرنگی نیز فردا /پنجشنبه، هشتم آذر/ به صورت تیم به تیم و انفرادی برگزار می شود.
«چارلز ویلت» داور المپیکی از کشور آفریقای جنوبی به عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی بر این رقابت ها نظارت می کند و 14 داور بین المللی درجه یک و 2 هم برای قضاوت در این مسابقات حاضر هستند.
مراسم رسمی افتتاحیه این مسابقات راس ساعت 17 امروز /چهارشنبه/ با رژه تیم های شرکت کننده و حضور مسوولان استانی و کشوری در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار می شود.
بر اساس اعلام فدراسیون، تیم های ملی فرنگی و آزاد ایران با 60 ورزشکار در قالب 6 تیم در اوزان 10 گانه در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شاهد شرکت دارند.
سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در سال گذشته به میزبانی شهر کرج با حضور تیم‌هایی از روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قرقیزستان، ترکیه، سوریه، لبنان، اوکراین، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و نیجریه در رشته های فرنگی و آزاد برگزار شد؛ امسال تیم های ملی آزاد و فرنگی روسیه به دلایل نامعلومی از حضور در این مسابقات انصراف داد.
هدایت تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران را به ترتیب ‘تقی اکبر نژاد’ و ‘حمید با وفا’ و هدایت تیم کشتی فرنگی آذربایجان غربی را حسن حسین نژاد و شورش حسینی با نظارت عبدالله چمن گلی و تیم کشتی آزاد استان را حسین قلی زاده، ابراهیم پاپیرآقایی، فخرالدین صادقی و علی نژاد رضا بر عهده دارند.
دومین دوره این مسابقات نیز در سال 1382 به میزبانی ارومیه برگزار شده بود.
7156/2093

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *