رقابت علمی افزون بر هزار داوطلب میبدی برای تحصیل در دانشگاه‌ها آغاز شدمحمد رضا زارع نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه میبد در حاشیه برگزاری آزمون یادشده در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بیشترین افزایش داوطلبان مربوط به گروه آزمایشی ریاضی است، افزود: در این گروه ۱۴۶ نفر و در علوم انسانی ۳۸۲ داوطلب با هم رقابت کردند و عصر روز پنجشنبه نیز دانشگاه میزبان ۷۳ داوطلب در گروه آزمایشی هنر است.

وی ادامه داد: صبح جمعه ۴۱۶ داوطلب علوم تجربی در این رقابت علمی شرکت دارند و بعد از ظهر همان روز هم رقابت گروه آزمایشی زبان های خارجه با ۹۸ داوطلب برگزار می شود.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه میبد تعداد داوطلبان مرد رشته علوم ریاضی و انسانی را ۲۰۷ نفر و داوطلبان زن در این دو رشته را ۳۲۱ نفر عنوان کرد.

زارع افزود: در رشته هنر ۱۴ مرد و ۵۹ زن ثبت نام کردند و در رشته علوم تجربی ۱۳۵ مرد و ۲۸۱

داوطلب زن با هم رقابت می کنند.

به گفته وی ۶۲ داوطلب زن و ۳۶ مرد در گروه زبان های حارجه با هم رقابت می کنند و بیشترین داوطلبان شرکت کننده در میبد خانم هستند.

چهل و نهمین فرایند آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی امروز با حضور حدود ۱۸ هزار داوطلب در استان یزد آغاز شد و از مجموع داوطلبان هفت هزار و ۴۰۵ نفر مرد و ۱۰ هزار و ۵۸۳ نفر زن هستند.

در آزمون امسال ۵۹ درصد داوطلبان زن و بقیه مرد هستند که گروه آموزشی علوم تجربی همانند سال گذشته، با ۳۹ درصد متقاضی، بیشترین تعداد داوطلب را نسبت به رشته‌های دیگر دارد.

هم اکنون ۷۷ هزار دانشجو در ۶۸ مرکز آموزش عالی استان یزد مشغول به تحصیل هستند.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴ / ‏‬ ۲۰۴۷/‏

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *