رقابت باشگاهها برای جذب ستارگان پولاد سرد


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، هفته نخست لیگ برتر وزنه برداری در رده سنی جوانان و بزرگسالان به صورت هم زمان روزهای 4، 5 و 6تیر برگزار می شود.
حضور هشت تیم برای لیگ بزرگسالان و 11 تیم برای حضور در لیگ جوانان فصل 97 قطعی شده است.
به گفته «محسن جلیلی» مسوول کمیته لیگ فدراسیون، در رده بزرگسالان بیمه رازی، تعاونی انقلاب شهریار، رعد پدافند، شرکت ملی حفاری اهواز، عقاب نیروی هوایی، مناطق نفت خیز جنوب خوزستان، نیروی زمینی ارتش و نور همدان و در رده سنی جوانان نیز تیم های نیروی زمینی، عقاب نیروی هوایی، مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی حفاری، تعاونی انقلاب شهریار، نفت مسجد سلیمان، کوثر ساری، هیات آذربایجان غربی، هیات البرز، شهرداری اردبیل و نور همدان حضورشان قطعی شده است.
مسوول کمیته لیگ فدراسیون وزنه برداری در خصوص جذب ستاره های تیم ملی گفت: تا پایان زمان نقل و انتقالات که فردا به پایان می رسد، نمی توان ترکیب دقیق تیم ها را اعلام کرد.
وی اظهار داشت: نقل و انتقال لیگ وزنه برداری از 25 اردیبهشت تا 21 خرداد بود که به مدت دو روز دیگر تمدید شد و تیم ها و ورزشکاران تا فردا (سه شنبه) فرصت دارند تا نسبت به جذب و یا حضور در یکی از تیم های لیگ، تصمیم گیری کنند.
وی با اشاره به افزایش تیم های حاضر در لیگ به خصوص در رده جوانان گفت: این امر به طور حتم ضمن بالا بردن کیفیت مسابقات، استعدادهای خوبی را به وزنه برداری کشورمان معرفی خواهد کرد.
با توجه به اینکه زمان مهلت قانونی نقل و انتقال لیگ وزنه برداری فردا به پایان می رسد، بیمه رازی تاکنون موفق به جذب ستارگانی همچون بهداد سلیمی، سهراب مرادی، سعید علی حسینی و محمدرضا براری شده است.
بیمه رازی سال گذشته و در نخستین حضور خود در لیگ وزنه برداری با جذب چهره های عنوان دار، مقام قهرمانی را کسب کرد. این تیم امسال نیز با جذب بسیاری از این چهره های نام آشنا در آسمان وزنه برداری جهان، خود را به عنوان مدعی شماره یک معرفی کرده است.
همایون تیموری، یعقوب پشوتنی، ایمان شاهقلیان، محمد نیری، مسعود چترایی و مرتضی بیگلری و امیر حقوقی دیگر وزنه برداران تیم بیمه رازی هستند.
شرکت ملی حفاری نیز که معمولا از وزنه برداران بومی استفاده می کند، موفق به جذب مجید عسگری و علیرضا سلیمانی دو ملی پوش کشورمان شده است.
مناطق نفت خیز جنوب که به طور حتم یکی از مدعیان جدی لیگ امسال خواهد بود، ملی پوشانی همچون سید ایوب موسوی، محسن بهرام زاده، پیمان جان و علی مکوندی را در اختیار دارد.
از سوی دیگر با توجه به اینکه مسابقات متعددی همچون بازی های آسیایی و پیکارهای قهرمانی جهان در پیش است، لیگ وزنه برداری در رده بزرگسالان در چهار هفته برگزار خواهد شد.
هفته نخست لیگ بزرگسالان روزهای 4 تا 6 تیر ماه در تالار وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد که جنبه انتخابی و رکوردگیری از ملی پوشان را نیز خواهد داشت و نفرات اصلی حاضر در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بعد از آن مشخص می شوند.
به طور حتم و با برنامه ریزی انجام شده، پیش از پیکارهای جهانی سال 2018 در ترکمنستان (آبان ماه) یکی دیگر از مراحل لیگ وزنه برداری نیز که جنبه رکوردگیری ملی پوشان را خواهد داشت، برگزار می شود که به طور حتم موجب جذابیت و کیفیت لیگ خواهد شد.
البته از نکات جالب توجه لیگ امسال، بازگشت تیم شرکت ملی حفاری اهواز به عنوان یکی از تیم های ریشه دار، قدیمی و سازنده به لیگ وزنه برداری است که در کنار بیمه رازی، مناطق نفت خیز جنوب و تلاش سایر تیم ها، هیجان یک بار دیگر به پولاد سرد بازخواهد گشت.
قبل از سال 93همواره تیم های اهوازی عنوان قهرمانی لیگ وزنه برداری را به خود اختصاص می دادند؛ به طوری که در سال های 85، 86، 87 و 88 تیم مناطق نفت خیز جنوب و در سال های 89، 90 ، 91 و 92 هم ملی حفاری عنوان قهرمانی را به دست آوردند.
تیم ذوب آهن نیز سه دوره متوالی در سال های 93، 94 و 95 قهرمان لیگ شد و پس از آن از حضور در لیگ انصراف داد و تیم تازه وارد بیمه رازی نیز سال 96 قهرمان شد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *