رضازاده: مدال های امروز نتیجه استعدادیابی گذشته است


«حسین رضازاده» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با انتقاد از مصاحبه علی مرادی رئیس کنونی فدراسیون وزنه برداری مبنی بر اینکه در گذشته توجهی به رده های سنی پایه و استعدادیابی نمی شد، افزود: زمانی که در فدراسیون بودم، توجه زیادی به رده های سنی پایه داشتیم به طوری که علیرضا کاظمی نژاد در نخستین دوره بازی های المپیک جوانان در سال 2010 مدال طلا گرفت.
وی اظهار داشت: باید از وزنه برداری همچون علیرضا یوسفی که امسال در المپیک جوانان طلا گرفت حمایت کرد. در 6 سال ریاست فدراسیون، توجه ویژه ای به این رده داشتیم و وزنه بردارانی همچون سهراب مرادی، کیانوش رستمی و یا بهداد سلیمی که طی این سال ها برای کشورمان مدال آوری کرده اند نتیجه توجه به رده های پایه در سال های گذشته بودند.
دارنده مدال طلای جهان و المپیک در دسته فوق سنگین تصریح کرد: متاسفانه مسئولین جدید فدراسیون نتوانستند کاظمی نژاد را حفظ کنند در حالی که برای ملی پوشان از رده های سنی نوجوانان و جوانان باید برنامه داشت تا در آینده همچون سهراب مرادی افتخار آفرینی کنند.
رکوردار حرکت دو ضرب دسته فوق سنگین جهان همچنین در خصوص رقابت های جهانی سال 2018 در عشق آباد ترکمنستان نیز گفت: رکوردهای مسابقات جهانی بسیار بالا است. سال گذشته که تیم ملی ایران برای نخستین مرتبه در آمریکا قهرمان شد، 9 تیم قدرتمند جهان حضور نداشتند اما همه این کشورها امسال در عشق آباد حضور خواهند داشت.
رضازاده یادآور شد: متاسفانه امسال سعید علی حسینی و کیانوش رستمی به همراه تیم ملی نیستند و به همین دلیل باید وزنه برداران شایسته و آینده دار را برای سال های آینده حفظ کرد تا به مرور به بدنه تیم ملی اضافه شوند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به حضور تیم ملی با ترکیب کامل و 10 نفره، شاید از نظر امتیازی، ملی پوشان بتوانند امتیازات لازم تیمی را جمع آوری کنند اما از نظر کسب مدال فقط سهراب مرادی شانس کسب مدال دارد.
رئیس اسبق فدراسیون وزنه برداری در خصوص کیانوش رستمی نیز یادآور شد: بارها گفته ام که رئیس فدراسیون باید از ابتدا او را مدیریت می کرد و نمی گذاشت کار به اینجا بکشد. متاسفانه جای کیانوش به عنوان یکی از بهترین های جهان و المپیک در تیم ملی خالی است در حالی که به راحتی می توانست هم در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و رقابت های قهرمانی جهان برای تیم ملی مدال آوری کند.
وی در خصوص حضورش در انتخابات آینده فدراسیون و اینکه در این خصوص با تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی صحبتی کرده است؟ گفت: در این خصوص با آیان و محمد جلود رئیس و دبیر کل فدراسیون بین المللی و سایر اعضا هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا صحبت کردم که همگی اعلام کردند از برنامه های من حمایت خواهند کرد. همه هدفم کمک به وزنه برداری است چرا که تخصص من این رشته است.
رضازاده در پاسخ به این سوال که مشکل بازنشستگی ندارد؟ گفت: هنوز جوان هستم و سال ها فرصت کار دارم. همانطور که مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند، جوانان با انگیزه باید بیایند چرا که با وجود آنان هر کاری را می توان انجام داد.
وی ادامه داد: وزنه برداری رشته ای است که همواره در بازی های آسیایی، جهانی و المپیک مدال آور بوده و انتظارات مردم از این رشته بالا است. بعد از بازی های آسیایی هر کسی که من را می بیند می گویند که چرا به این روز افتاده است.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *