راهیابی «گرایی» به دیدار نهایی وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، پیکارهای کشتی فرنگی در چهار وزن 77، 87، 97 و 130 کیلوگرم از ساعت 10:30 امروز (چهارشنبه) در سالن مرکزی جاکارتا آغاز شد.
در وزن 77 کیلوگرم «محمدعلی گرایی» دارنده مدال برنز جهان در دور نخست در دیداری انتقامی «بین یانگ» فرنگی کار باتجربه چینی که مدال طلای آسیا را در کارنامه دارد با اقتدار و با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.
این فرنگی کار شیرازی در مرحله یک چهارم نهایی نیز «سینگ» از هند را با نتیجه 8 بر 6 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
گرایی در این مرحله نیز با ارایه کشتی بسیار زیبا «شوهی یابیکو» از ژاپن را 8 بر یک شکست داد و به فینال راه یافت. وی برای کسب مدال طلا باید «آگژول محمود اف» دارنده مدال طلا از قرقیزستان را شکست دهد.
«بهنام مهدی زاده» نماینده وزن 130 کیلوگرم ایران نیز در دور نخست «مورات رامونوف» نایب قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه 10 بر 3 شکست داد. البته حریف قرقیزی به دلیل انجام حرکات غیر ورزشی و ضربه زدن به صورت مهدیزاده سه اخطاره شد.
وی در مرحله یک چهارم نهایی «لینگ ژی منگ» از چین را در حالی که 5 بر صفر پیش بود با ضربه فنی شکست داد و به جمع چهار نفر برتر راه یافت.
مهدیزاده فرنگی کار اسلامشهری تیم ملی در این مرحله متاسفانه مبارزه را به «مومین جان عبدالله یف» دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند و بعد از ظهر امروز برای کسب مدال برنز باید به مصاف حریف خود برود.
پیش از این حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم به فینال راه یافته بود و علی اکبر حیدری نیز در وزن های 97 لحظاتی دیگر در مرحله نیمه نهایی به مصاف حریفان خود خواهد رفت.
مدال آوران ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا تا این لحظه:
** ۴ طلا
حسن یزدانی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد
علیرضا کریمی وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد
پرویز هادی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد
سعید رجبی در وزن مثبت 80 کیلوگرم تکواندو
** ۳ نقره
کوروش بختیار تکواندو پومسه
مرجان سلحشوری تکواندو پومسه
زهرا کیانی ووشو تالو
** ۶ برنز
رضا اطری وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد
فرزان عاشورزاده وزن منهای 58 کیلوگرم تکواندو
علی پاکدامن شمشیربازی سابر
مهرداد مردانی وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی
محمدرضا گرایی وزن 67 کیلوگرم کشتی فرنگی
مه لقا جام بزرگ تیراندازی سه وضعیت ۵۰ متر
کاروان ورزشی ایران با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی جاکارتا حضور دارد. نمایندگان کشورمان در 42 ماده و رشته ورزشی به مصاف حریفان خود می روند.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *