راهیابی دو آزادکار به فینال رقابت‌های قهرمانی امیدهای آسیا


به گزارش روز شنبه ایرنا، مسابقات وزن‌های 57، 65، 74 و 125 کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا از صبح امروز (شنبه) به وقت محلی در شهر اولان باتور پایتخت مغولستان در حال برگزاری است و نتیجه کار نمایندگان کشورمان در پایان مسابقات صبح به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم که 5 کشتی گیر حضور دارند مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شود و «افشین رحمانی» در دیدار نخست با نتیجه 6 بر 3 مغلوب «راهول» از هند شد و در کشتی دوم با نتیجه 8 بر 7 مقابل «ادلان عسکراف» از قزاقستان شکست خورد و در دیدار سوم نیز مقابل «بک بولات میرزانظر اولو» از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد.
وی در کشتی چهارم خود به مصاف «چینزوریگ تسراما» از مغولستان می رود.
در وزن 65 کیلوگرم «امیرمحمد یزدانی» در دیدار نخست با نتیجه 13 بر صفر «ویلیسیو» از چین را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 15 بر 5 از سد «پراوین» از هند گذشت و راهی دیدار فینال شد. یزدانی بعد از ظهر امروز در دیدار فینال به مصاف «تولگا تومور اوچیر» از مغولستان می رود.
در وزن 74 کیلوگرم که سابقات با حضور 6 کشتی گیر و در دو گروه سه نفره برگزار می شود، «نوید زنگنه» در گروه یک مقابل «بکجان ژامبولوف» از قرقیزستان با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد و در کشتی دوم نیز با نتیجه 12 بر 4 «باتیار نبی اف» از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.
وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 3 از سد «دارخان یسینگالی» از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف زنگنه در این دیدار «اوتگونبایار باتسوری» از مغولستان است.
در وزن 125 کیلوگرم نیز 6 نفر حضور دارند و «محمد مرادی» در گروه 2 مقابل «ار سونگبو» از چین با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد اما در مبارزه دوم با نتیجه 7 بر 3 مغلوب «لخاگواگرل مونختور» از مغولستان شد و به دیدار نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار نیز با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی مقابل «یوسوپ باتیرمورزایف» از قزاقستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. مرادی در این دیدار به مصاف «مظفر ژاپویف» از قرقیزستان می رود.
مسابقات اوزان 70، 79، 86 و 97 کیلوگرم نیز فردا یکشنبه (4 فروردین ماه) برگزار می شود.
همچنین روز گذشته و در نخستین روز از مسابقات کشتی آزاد قهرمانی زیر 23 سال آسیا، «ارشک محبی» در وزن 92 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت و «حمد نامجومطلق»در وزن 61 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
ورزشی**1067** 9053

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *