راهبرد اصلی تیم حضور قدرتمند در المپیک 2020 است


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «بابک محمدی» در حاشیه اختتامیه مسابقات وزنه برداری جانبازان و معلولان قهرمانی کشور به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه مسابقات زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک و با استاندارهای مورد نظر این نهاد برگزار می شود و نتایج بدست آمده نیز در جدول رنکینگ جهانی به ثبت می رسد، فرصت خوبی فراهم شده تا ملی پوشان برای مسابقات پیش رو آمادگی بیشتری کسب کنند و البته شرایط خود را در جدول رده بندی جهانی نیز بهبود ببخشند.
وی افزود: به همین منظور یک هفته پیش از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور اردوی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته شده و اگرچه این ورزشکاران در مسابقات برای استان های خود وزنه می زنند، اما آمادگی آنها به عملکردشان در تیم ملی نیز کمک می کند.
سرپرست انجمن وزنه برداری تصریح کرد: در سه ماه گذشته اردوهای منظمی در رامسر، ساری و تهران متصل به مسابقات قهرمانی کشور برگزار شد. همچنین فدراسیون برای وزنه برداران جانباز و معلول دو اردوی دیگر در نظر گرفته است تا این افراد با آمادگی کامل به مسابقات آسیا و اقیانوسیه که در ژاپن برگزار می شود، اعزام شوند. پس از این مسابقات اردوی آخر به منظور ایجاد آمادگی برای بازی های آسیایی جاکارتا شروع می شود.
محمدی با بیان اینکه در بازی های پاراآسیایی شش مدال ایران در وزنه برداری قطعی است، گفت: امید به کسب شش مدال رنگارنگ از بازی های آسیایی جاکارتا داریم که با شرایط کنونی ورزشکاران و رکوردهایی که به ثبت رسانده اند، بدون شک چهار مدال آن طلا است.
سرپرست تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان با بیان اینکه با حمایت فدراسیون برنامه های مدونی برای تیم ملی دارد، گفت: با وجود اردوهای مکرری که برای آمادگی ورزشکاران در دستور کار قرار داده ایم، فدراسیون هزینه های این اردوها را تامین کرده است. با تداوم چنین برنامه هایی، راهبرد اصلی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان حضور قدرتمند در المپیک 2020 توکیو است.
او در پایان با اشاره به حضور نیافتن «سیامند رحمان» در مسابقات قهرمانی کشور گفت: سیامند مشکلی برای شرکت در این مسابقات نداشت و تنها به خاطر انگیزه جوانان کنار رفت، اما ایشان نفر اصلی ما در ژاپن و جاکارتا هستند. همچنین در کنار رحمان، «منصور پورمیرزایی» قهرمان دسته به علاوه 105 کیلوگرم با توجه به رکوردهایی که ثبت کرده، با سیامند در یک وزن رقابت می کند.
تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان کشور در چهار ماه آینده 2 مسابقه مهم قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در ژاپن و بازی های پاراآسیایی جاکارتا را پیش رو دارد.
روز پایانی و مراسم اختتامیه مسابقات قهرمانی کشور جانبازان و معلولان روز گذشته ( سه شنبه 5 تیر) در محل فدراسیون جانبازان و معلولان برگزار شد که در بخش انفرادی دسته به علاوه 107 گیلوگرم «منصور پورمیرزایی» با ثبت رکورد 255 گیلوگرم به قهرمانی رسید و در مجموع تیمی نیز استان خوزستان با 81 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت.
ورزشی ** 2052**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *