رئیس فدراسیون کشتی: آزادکاران فراتر از پیش‌بینی‌ها ظاهر شدند


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ «رسول خادم» دوشنبه شب پس از پایان رقابت های کشتی آزاد هجدهمین دوره بازی های آسیایی که با سه مدال طلا و یک برنز از سوی نمایندگان ایران همراه شد در جمع خبرنگاران، گفت: پیش بینی ما با توجه به شرایط موجود و تغییر اوزان و کاهش وزن‌ها نسبت به دور قبل، این بود که به 2 مدال طلا خواهیم رسید، اما کشتی گیران عملکرد ایده آلی داشتند.
وی که همزمان با ریاست فدراسیون، سرمربیگری تیم کشتی آزاد را نیز برعهده دارد، اظهار داشت: با تلفیقی از نفرات جوان و باتجربه به جاکارتا آمدیم و خوشحالم که امسال نیز دستمان از مدال طلا کوتاه نماند و مدال طلای سنگین وزن را هم با تلاش «پرویز هادی» به دست آوردیم.
وی درباره انتقاداتی که قبل از مسابقات بابت انتخاب «علیرضا کریمی» برای وزن 97 کیلوگرم از کادر فنی می‌شد، گفت:کشتی ورزش مردمی تلقی می شود و انتقادها طبیعی است. با این حال، مباحث کارشناسی و فنی جای خود را دارد و می دانستیم کریمی در این وزن توان غلبه بر حریفان را دارد که همین اتفاق نیز رخ داد.
خادم درباره مبارزات «مصطفی حسین خانی»که توقعات را برآورده نکرد، گفت: او لایق حضور در فینال بود و دیدیم که در مبارزه با آزادکار ازبکستان کشتی را حسین‌خانی گرفت اما در نهایت برنده حریف بود. حسین خانی شایسته رسیدن به مدال بود و با وجود تلاش زیاد به خواسته اش نرسید.
رییس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد «رضا اطری» که به مدال برنز رسید گفت: همه می‌دانیم که کشتی گرفتن در سبک وزن آسیا کار دشواری است و با حضور نمایندگان مغولستان، ژاپن، هند، کره شمالی و … کار دشوار خواهد بود.امیدوارم تلاشی که اطری دارد با فکر و آرامش بیشتری باشد تا در ادامه و در مسابقات بزرگ‌تر به مدال برسد.
خادم درخصوص پیش بینی اش از نتایج کشتی فرنگی که از صبح فردا (سه شنبه) آغاز می شود، گفت: پیش بینی ما برای کشتی فرنگی با توجه به شرایط موجود کسب دو مدال طلاست. البته که تا وارد مسابقه نشده‌اند نمی‌توان در این باره اظهار نظر کرد اما با این وجود امیدوار هستیم که ملی پوشان به هدف‌شان برسند.
ورزشی**3783**1859

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *