دیپلماسی ورزشی دولت، جایگاه جهانی ایران را ارتقا داده است


به گزارش ایرنا رضا لایق روز پنجشنبه در نشست مجمع انتخاباتی هیات کشتی خراسان شمالی اظهار داشت: کشتی ایران، جایگاه خوبی در سطح جهان دارد و تیم بزرگسالان ما جزو سه تیم برتر دنیا است.
وی گفت: البته کشتی نیاز به حمایت بین المللی دارد و ضروری است دیپلماسی و سیاست های دولت در کنار ورزش باشد.
لایق با تاکید بر تلاش هیات های استانی برای ارتقای توانمندی خود، گفت: در صورت وجود اراده ای برای رشد کشتی خراسان شمالی، علاوه بر تامین مربی و برپایی دوره های آموزش کشتی در این استان، اردوی تیم ملی بزرگسالان را در بجنورد برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: قول می دهم هر سه ماه، یک مدرس توانمند برای آموزش مربیگری به ورزشکاران این استان حاضر شود و البته فدراسیون، هزینه های مدرسان این دوره های آموزشی را تقبل می کند.
دبیر فدراسیون کشتی گفت: رشته کشتی در کشور جایگاه خوبی دارد و کشتی گیران خراسان شمالی هم توانمندی های بالایی دارند.
دبیر فدراسیون کشتی افزود: رسیدن به موفقیت نیاز جدی به مدیریت دارد و باید این انگیزه و علاقه ورزشکاران در بستر تعامل و برنامه ریزی های مدیریت شده منجر به موفقیت شود.
کوروش بهادری، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی هم در این نشست بر لزوم تلاش هیات های ورزشی برای افزایش کیفیت فعالیت ها تاکید و بیان کرد: روسای کم کار هیات ها بدون تردید تعویض می شوند.
در پایان این مجمع، عیسی پورنادری، تنها نامزد هیات کشتی خراسان شمالی، با کسب 16 رای از بین 17 عضو مجمع، به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات کشتی این استان برگزیده شد.
7185/5132

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *