دو کشتی گیر ایرانی در فینال جایزه بزرگ گرجستان


به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام «بالاوادزه» و «کارتوزیا» گرجستان از صبح امروز (سه شنبه) در شهر تفلیس پایتخت گرجستان برگزار شد و در پایان دو نماینده کشورمان به دیدار فینال و یک نماینده به دیدار رده بندی راه یافتند. دو کشتی گیر کشورمان نیز در گروه بازنده ها حضور دارند.
در کشتی آزاد و در وزن 61 کیلوگرم «باقر یخشکی» در دور نخست با نتیجه 11 بر 9 حریفی از کشور اوکراین را شکست داد، اما در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی ضربه فنی شد و با توجه به شکست کشتی گیر قزاقستانی، یخکشی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 70 کیلوگرم «نیما اشقاقی» با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیری از مجارستان را مغلوب کرد اما در کشتی دوم خود با نتیجه 10 بر 5 مقابل «مصطفی کایا» از کشور ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل «رامانوف» روس، اشقاقی از دور رقابت ها کنار رفت.
در همین وزن «میثم نصیری» با نتیجه 10 بر 4 مغلوب «کایا» از ترکیه شد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 79 کیلوگرم «امید حسن تبار» در کشتی نخست با توجه به حاضر نشدن حریف کره جنوبی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه 15 بر 4 مقابل کشتی گیر روس شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، حسن تبار به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.
در وزن 92 کیلوگرم «محمدجواد ابراهیمی» در دور نخست «علیرضا کریمی» دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه 6 بر 4 مغلوب کرد و در مبارزه دوم خود با نتیجه 2 بر 2 از سد حریف گرجستانی گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 8 بر صفر نماینده ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.
کریمی نیز با توجه به حضور ابراهیمی در دیدار فینال رقابت های خود را برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها پیگیری خواهد کرد.
در وزن 125 کیلوگرم «یدالله محبی» در کشتی نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل کشتی گیر ترک به برتری دست یافت اما در کشتی بعد با نتیجه 4 بر یک مغلوب «گنو پتریاشویلی» قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت.
در کشتی فرنگی و در وزن 55 کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، «مسلم نادری خادم» در دور نخست، کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و در دور دوم مقابل کشتی گیر ازبکستانی مغلوب شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با شکست دیگر حریف ازبکستانی راهی دیدار فینال شد.
در همین وزن «رضا خدری» در گروه دوم با شکست از حریفان ازبکستانی و روسی و پیروزی مقابل کشتی گیر برزیلی نتوانست به دور بعد صعود کند.
در وزن 63 کیلوگرم «محمد نوربخش» در حالی که تا دقیقه سوم با کشتی گیر گرجستانی مبارزه کرد به دلیل مصدومیت به کار خود ادامه نداد. حریف نوربخش به دیدار فینال راه یافت و نوربخش به گروه بازنده ها رفت، اما به خاطر تشدید شدن مصدومیت از حضور در رقابت های شانس مجدد انصراف داد.
در وزن 97 کیلوگرم «علی اکبر حیدری» مقابل حریف گرجستانی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرج در مرحله نیمه نهایی، حیدری از دور رقابت ها کنار رفت.
مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق فردا (چهارشنبه) برگزار می شود.
ورزشی**1067*شبس*1613*

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *