دوره های مربیگری ورزشی در منطقه آزاد ماکو برگزار می شود


حسین ولی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در قالب برنامه های ورزشی دوره مربیگری درجه 2 بوکس، بیش از 20 دوره مختلف مربیگری فوتسال و فوتبال آقایان و بانوان و دوره آموزش کشتی ویژه سنین پایه در ماه های آتی به میزبانی منطقه آزاد ماکو برگزار می شود و شهروندان این منطقه می توانند از این فرصت بهره ببرند.
وی اضافه کرد: موافقت و تفاهم اولیه برای برگزاری مسابقات آفرود /اتومبیلرانی/ در منطقه آزاد ماکو اخذ شده که مقدمات آن در حال انجام است.
وی از امضای تفاهم نامه اولیه جهت ثبت کشتی آشیرما به عنوان کشتی سنتی منطقه آزاد ماکو در فدراسیون کشتی خبر داد و افزود: طرح استعدادیابی این رشته ورزشی از جمله دیگر برنامه های ورزشی سازمان منطقه آزاد ماکو است.
مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاری جلسه با مدیر کل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان خبرداد و بیان کرد: مذاکرات اولیه در راستای تفویض اختیار امور ورزش به این منطقه صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از 75 درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.
7132/2093

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *