دوره های آموزشی رشته وزنه برداری افزایش می یابد


به گزارش خبرنگار ایرنا، علی مرادی روز جمعه در آیین اختتامیه نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور رشته وزنه برداری بخش بانوان در سنندج اظهار داشت: اردوهای متعددی برای ورزشکاران پیش بینی شده که مقطعی نیست و استمرار خواهد داشت.
وی افزود: تلاش ما این است که ورزشکارانی که در رقابت های المپیاد استعدادهای برتر موفق بوده اند بتوانند با حضور در برنامه های اردویی و تمرینی در المپیک 2024 فرانسه حضور داشته باشند.
مرادی با بیان اینکه در دوره مسئولیت خود به امور زیربنایی و استعدادیابی در این رشته ورزشی اهمیت داده است، اضافه کرد: زیرساخت های این ورزش تضعیف شده بود و چند سال استعدادیابی از طریق آموزش و پرورش صورت نمی گرفت و تعطیل بود.
وی با اشاره به اینکه استعدادیابی را ابتدا در بخش پسران و در استان کردستان استارت زدیم و استعدادهای خوبی هم شناسایی شد، گفت: ماحصل اهمیت به استعدادیابی کسب رتبه های قهرمانی در رده های سنی پایین تر کشورمان در مسابقات مختلف است.
رئیس فدراسیون وزنه برداری یادآور شد: با حمایت وزارت ورزش و جوانان و معاون بانوان این وزارتخانه بخش بانوان رشته وزنه برداری را مورد حمایت ویژه قرار داده ایم.
مرادی تاکید کرد: در اولین حضور در مسابقات بین المللی تیم وزنه برداری بانوان کشورمان توانست با چهار ورزشکار در میان 15 تیم نهم شود که افتخاری محسوب می شود.
نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور رشته وزنه برداری بخش بانوان از چهارشنبه هفتم آذر در سالن آزادی سنندج آغاز و امروز با قهرمانی تیم کردستان و کسب سه طلا، یک نقره و 2 برنز توسط وزنه برداران دختر این استان به پایان رسید.
تیم خراسان رضوی با 2 مدال طلا و 2 نشان نقره دوم شد و استان آذربایجان شرقی نیز با یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز به مقام سوم رسید.
6108/9102

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *