دوره مربی گری وزنه داری بانوان در رفسنجان برگزار می شود


آرش وطن خواه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آنجا که ورزش وزنه برداری برای بانوان در کشور نیز از دوسال پیش راه اندازی شده در رفسنجان نیز کلاسهای مربی گری این رشته قرار است طی روزهای آینده نزدیک برگزار شود.
وطن خواه اضافه کرد: شهرستان رفسنجان در رشته های مختلف ورزشی صاحب نام هستند و اخیرا نیز یکی از جوانان دانشجوی این منطقه در مسابقات وزنه برداری کشوری صاحب رتبه سوم شد.
وی گفت : حسن بادیه نشین وزنه بردار این شهرستان در مسابقات وزنه برداری دانشجویی کشور مقام سوم و مدال برنز را به دست آورد.
به گفته وطن خواه این مسابقات 20 تیرماه در دانشگاه محقق اردبیل با حضور 59 ورزشکار از 37 دانشگاه سراسر کشور برگزار شد که در وزن 62 کیلوگرم: احد محمدی از دانشگاه آزاد ساری، امیر شجاع فرد از دانشگاه تفرش و حسن بادیه نشین از دانشگاه پیام نور رفسنجان به مقام اول تا سوم دست یافتند.
وی تصریح کرد: از استان کرمان دووزنه بردار رفسنجانی به نامهای حسن بادیه نشین در وزن 62 کیلوگرم و محمدرضا ترقیخواه در وزن 102 کیلوگرم در این مسابقات شرکت داشتند که بادیه نشین مقام سوم کشوری و ترقیخواه مقام پنجم را از ان خود کردند.
وطن خواه بیان کرد: 26 تیرماه نیز تیم وزنه برداری نوجوانان اتسان کرمان برای انجام رقابتهای وزنه برداری نوجوانان کشور به کرج اعزام خواهند شد.
وی افزود: تیم وزنه برداری استان کرمان نیز درقالب پنج نفر هستند که سه وزنه بردار از رفسنجان در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
نفرات برتراین رقابت‌ها به عضویت تیم‌ ‌ملی دانشجویان کشور درآمده و به مسابقات جهانی وزنه‌ برداری دانشجویان که شهریور امسال در کشور لهستان برگزار خواهد شد، اعزام می‌شوند.
ششمین دوره مسابقات وزنه‌ برداری قهرمانی دانشجویان جهان 29 شهریور الی یکم مهرماه در کشور لهستان برگزار خواهد شد .
هیات وزنه برداری رفسنجان دارای بیش از 50 عضو در رده های مختلف سنی و وزنی است.
رفسنجان با جمعیت 311 هزار نفر در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
7433/ 5054

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *