درخشش چهارمین طلای کشتی فرنگی آسیا بر سینه عبدولی


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از روز گذشته (شنبه) در شهر «شی آن» چین آغاز شد و امروز با شناخت نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان می دهد.
سعید عبدولی دارنده مدال برنز بازی های المپیک و طلای قهرمانی جهان در رقابت های وزن 82 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر از سد «ماخات یریژیپوف» قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
وی در این مرحله مقابل «جالگاسبای بردیموراتوف» از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت.
کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی در دیدار فینال با نتیجه 8 بر صفر «سینگ هارپریت» از هند را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد. عبدولی پیش از این در سال های 2014 و 2019 دو مدال برنز گرفته بود.
عبدولی 2 مدال طلای جوانان جهان، یک طلا و برنز پیکارهای قهرمانی جهان، یک طلا و یک برنز بازی های آسیایی و برنز بازی های المپیک را در کارنامه دارد.
تا لحظاتی دیگر مهدی علیاری برای کسب مدال برنز 97 کیلوگرم باید به مصاف حریف خود برود. پیش از این محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم صاحب مدال طلا شد.
در رقابت های پنج وزن نخست که روز گذشته برگزار شد، «حسین نوری» در وزن 87 کیلوگرم و «امیر قاسمی منجزی» در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و «سامان عبدولی» در وزن 63 کیلوگرم و «محمدعلی گرایی» در وزن 77 کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند. «رضا خدری» در وزن 55 کیلوگرم نیز پنجم شد.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *