خیز فرنگی کار ملی پوش برای کسب نخستین مدال جهانی


«پژمان پشتام» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، افزود: رقابت های بازی های آسیایی همچون المپیک در 6 وزن برگزار می شود که حساسیت ها و سختی های خاص خود را دارد. با توجه به تمریناتم در ماه های اخیر احساس می کنم از پس این رقابت ها بر خواهم آمد.
دارنده مدال طلای بازی های داخل سالن آسیا ادامه داد: در حال حاضر تمرینات سخت تیم ملی را پشت سر می گذرانیم و قرار است در یک تورنمنت بین المللی نیز شرکت کنم و در نهایت این کادر فنی است که در خصوص ترکیب نهایی تیم ملی، نظر خواهد داد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر از نظر بدنی، آمادگی و فنی، شرایط خوبی دارم و در مسابقات سال گذشته نیز عملکرد خوبی داشته ام اما حضور در بازی های آسیایی 2018جاکارتا، از مهمترین رویدادهای دوران ورزشی من خواهد بود.
پشتام تصریح کرد: هدف اصلی من کسب مدال طلا در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا است و به دلیل آنکه 2 ماه بعد از آن، پیکارهای قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان را پیش رو داریم، کسب مدال در جاکارتا بهترین محک برای حضورم در مسابقات جهانی خواهد بود.
این فرنگی کار اهل جنوب تهران در پاسخ به این سوال که در کدامیک از تورنمنت های بین المللی قرار است او و محمد علی گرایی دارنده مدال برنز جهان ارزیابی شوند؟ گفت: کادر فنی هنوز در این خصوص چیزی به من نگفته اند، اما جایزه بزرگ مجارستان روزهای دوم و سوم تیر برگزار می شود که من در این پیکارها حضور ندارم. البته بر اساس نظر کادر فنی ممکن است در یکی از رقابت های بین المللی جایزه بزرگ تفلیس (12 تا 15 تیر) یا جام «وهبی امره» ترکیه (29 تیر تا اول مرداد) حاضر شوم.
وی خاطرنشان کرد: پیش از حضور در مرحله نخست انتخابی تیم ملی (20 و 21 فرودین)، اسفند ماه در رقابت های بین المللی اوکراین که از سطح فنی بالایی برخوردار بود، شرکت کردم، در این رقابت ها بر کشتی گیران عنوان داری از جمهوری آذربایجان و ارمنستان غلبه کردم و به مدال طلا رسیدم، البته در شهریور ماه سال 96 نیز در بازی های داخل سالن آسیایی عنوان نخست را کسب کرده بودم.
پشتام ادامه داد: یکی از مسابقاتی که در سال گذشته نتوانستم نتیجه لازم را بگیرم و لطمه زیادی به من وارد کرد، حضور در رقابت های قهرمانی سال 2017 آسیا در هند بود که پیش از آن در هیچ تورنمنت بین المللی شرکت نکرده بودم و در رده هفتم قرار گرفتم.
این فرنگی کار ملی پوش ادامه داد: قبل از رقابت های مرحله نخست انتخابی تیم ملی به دلیل دور بودن خانه تا باشگاه و نداشتن حریف تمرینی، تمرینات آماده سازی خود را در منزل انجام دادم هر چند به شرایط ایده ال نرسیدم اما سوم شدم.
وی بیان داشت: بعد از مرحله نخست انتخابی تیم ملی، کادر فنی در خانه کشتی اردوی اختیاری برپا کرد و من با شرکت در این اردو عنوان نخست را کسب کردم.
پشتام در خصوص شکست خود در مرحله نخست و انتخابی تیم ملی مقابل «رسول گرمسیری»، گفت: در مرحله نهایی طبق خواسته مربیان مقابل او کشتی گرفتم و هر چند 2 اخطاره شده بودم و از او نیز جلو بودم اما میل نداشتم که دیگر امتیازی بگیرم و منتظر بودم که کشتی تمام شود که متاسفانه بر اثر یک غفلت خاک شدم و نتیجه را 3 بر 3 به او واگذار کردم.
این فرنگی کار اهل باقرشهر در جنوب شهرری ادامه داد: در تورنمنت ها و در مبارزه نخست، کمی مشکل دارم، در مسابقات انتخابی تیم ملی نیز در کشتی نخست و در حالی که بدنم آماده نبود، مقابل گرمسیری مغلوب شدم. با گذشت زمان بدنم بهتر جواب می دهد، خوشبختانه در مرحله نهایی تا فینال پیش رفتم و توانستم یکی از بهترین های این وزن یعنی محمد علی گرایی دارنده مدال برنز جهان را شکست دهم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص کمبود امکانات ورزشی کشتی در شهر ری گفت: این شهرستان با وجود ظرفیت و استعداد بسیار بالا در این رشته فاقد خانه کشتی است تا همه امکانات شامل استخر، سونا، سالن بدنسازی و دیگر امکانات را یکجا داشته باشد.
پشتام افزود: شهر ری، عنوان کسب بیشترین مدال طلای المپیک را در بین شهرهای ایران دارد اما از نظر امکانات وضعیت خوبی ندارد و مسوولان باید توجه ویژه ای به این نقطه کشور داشته باشند.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران روزهای 28 تا 31 مرداد بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی را پیش رو خواهند داشت. پس از بازی های آسیایی، ملی پوشان از 28 مهر تا 4 آبان در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در بوداپست مجارستان شرکت خواهند کرد.
تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی قبل از بازی‌های آسیایی جاکارتا در سه رقابت بین‌المللی جایزه بزرگ مجارستان در روزهای 2 و 3 تیرماه، جایزه بزرگ «تفلیس» گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و تورنمنت «وهبی امره» ترکیه در روزهای 29 تیر تا اول مرداد ماه شرکت حضور خواهند داشت.
تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد نیز تا زمان این بازی ها در 2 تورنمت بین‌المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و رقابت‌های بین‌المللی جام یاشاردوغو ترکیه در روزهای 5 تا 7 مرداد شرکت می کند.
از میان تورنمنت های که تیم‌های ملی در آن حضور خواهند داشت مسابقات مجارستان، تفلیس گرجستان در کشتی آزاد و وهبی امره ترکیه جزو سیستم رتبه «رنکینگ» اتحادیه جهانی است.
همچنین تیم های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان پس از بازی های آسیایی و تا مسابقات جهانی مجارستان در یک تورنمنت بین المللی شرکت خواهند کرد.
ورزشی**1067** 1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *