خیز آمل برای تصاحب عنوان داری کشتی فرنگی


به گزارش خبرنگار ایرنا ، کشتی فرنگی در شهرستان آمل برخلاف کشتی آزاد ، این شهرستان را به یکی از قطب های مهم و اصلی این رشته در کشور تبدیل کرده به طوری که هم اکنون از محسن حاجی پور ، علی ارسلان و امیرحسین حسینی سه ملی پوش دعوت شده مازندرانی به اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران ، هر سه نفر از شهرستان آمل هستند.
علاوه بر این ، هم اکنون تعدد کشتی گیران فرنگی کار با انگیزه که در رده های سنی پایه و جوانان در پشت نوبت برای حضور در تیم های منتخب استان و تیم های ملی هستند ، ظرفیت بالای شهرستان آمل در کشتی فرنگی را به رخ دگیر شهرستان ها کشیده است .
همچنین مربیان با سابقه و کار بلد همچون حسن حسین زاده و بختیار تقوی نیا مربیان آملی هستند که در سال های اخیر یک پای ثابت حضور در کادر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در رده های سنی جوانان و نوجوانان بودند.
** آزمون بزرگ با جوانان با انگیزه در لیگ کشتی
به واسطه این سرمایه های ارزنده و علاقه مندان زیاد در کشتی فرنگی و همچنین اعلام آمادگی همه کشتی گیران فرنگی ، هیات کشتی این شهرستان حضور در مسابقات لیگ دسته یک کشتی فرنگی باشگاههای کشور را به علاقه مندان به این رشته ورزشی درآمل نوید داد.
هم اکنون وعده هیات کشتی آمل با آغاز ثبت نام و استقبال گرم کشتی گیران جوان برای عضویت در تیم کشتی شهرستان به واقعیت پیوسته است .
نماینده کشتی آمل در لیگ باید اسامی 25 کشتی گیر را به فدراسیون اعلام کند که تاکنون 22 کشتی گیر آملی قرارداد خود را با این تیم در لیگ قطعی کردند.
تاکنون در وزن55 کیلوگرم علی اسکو ، در وزن 60 کیلو گرم پوریا کرمی و کیانوش غضنفریان ، در وزن 63 کیلوگرم محسن حاجی پور ، علی محمدی ، امیرحسین حاجی پور ، در وزن 67 کیلو گرم ، امیرمحمد رضایی و علیرضا عباسی ، در وزن 72 کیلوگرم علی ارسلان ، علی امامی و مهدی علیزاده در وزن 77 کیلو گرم سجاد فرج پور و علی اصغر اباذریان ، در وزن 82 کیلوگرم ناصر علیزاده و مهدی محمدزاده ، در وزن 87 کیلو گرم مهران اصغری و مهدی بالی ، در وزن 97 کیلو گرم امیرحسینی ، حسین آرین نژاد و علی قاسمی و در وزن 130 کیلوگرم مجتبی حسینی و ابوالفضل فلاح با نماینده آمل قرارداد بستند.
هدایت تیم کشتی فرنگی آمل در لیگ دسته یک باشگاههای کشور بر عهده بختیار تقوی نیا است و عادل بالی تبار و هادی حسن نژاد به عنوان مربی در کادر فنی این تیم حضور دارند.
این کشتی گیران در گفت و گو باخبرنگار ایرنا اعلام کردند که شهرستان آمل دارای ظرفیت بالایی در کشتی فرنگی بوده و حق این شهرستان است که کشتی گیران باانگیزه اش در میدان های مهم کشوری دیده شوند.
این کشتی گیران با یکدیگر عهده بسته اند که همان گونه که بدون چشم داشت مالی تیم را تشکیل دادند ، تلاش خواهند کرد تا سهمیه حضور در لیگ برتر را نیز کسب کنند.
یکی از مربیان تیم آمل در خصوص حضور تیم آمل در مسابقات لیگ به خبرنگار ایرنا گفت : حضور در مسابقات لیگ از خواسته های جدی جامعه کشتی شهرستان آمل بوده و خوشحال هستیم که این آرزو در سال جاری در حال تحقق یافتن است.
عادل بالی تبار افزود : کشتی فرنگی آمل بدون شک اکنون یکی از قطب های اصلی این رشته در کشور است و حضور سه فرنگی کار از یک شهرستان به نمایندگی از مازندران کشتی خیز در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان نشان از جایگاه ویژه و ممتاز این شهرستان است.
وی ادامه داد : خوشبختانه چند حامی مالی هم قبول کردند که از تیم شهرستان در لیگ حمایت کنند و این باعث دلگرمی ماست و اگر هم این مهم رخ ندهد ، خود این کشتی گیران با بضاعت کم لیگ را به پیش خواهند برد.
بالی تبار با بیان اینکه ترکیب تیم آمل کاملا بومی بسته شده و فقط سه کشتی گیر از نوشهر به این تیم اضافه خواهند شد ، ادامه داد: کشتی فرنگی آمل این پتانسیل و قابلیت را با کشتی گیران بومی خود دارد و امیداوریم با صعود به مراحل بالاتر ، جواز حضور در مسابقات فصل آینده لیگ برتر را نیز کسب کنیم.
** رقابت 14 تیم در لیگ کشتی دسته یک باشگاه های کشور
رییس کمیته لیگ فدراسیون کشتی هم در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت : فصل جدید مسابقات لیگ کشتی آزاد و فرنگی دسته یک باشگاههای کشور در سال جاری با حضور 14 تیم برگزار می شود.
مهدی توکلی افزود : لیگ کشتی آزاد دسته یک باشگاههای کشور در دو گروه برگزار می شود که در گروه (الف) تیم های هیات کشتی بابل ، هیات کشتی بابلسر ، پتروشیمی بهشهر ، هیات کشتی همدان و هیات کشتی آذربایجان شرقی و در گروه (ب) نیز تیم های شهدای پازوار امیرکلا ، شهر بی نقطه ساری ، هیات کشتی گلستان و شهرداری مشهد حضور دارند.
وی ادامه داد : همچنین در لیگ دسته یک کشتی فرنگی نیز تیم های آنزان ایذه ، رضا پویش اهواز ، شرکت ملی حفاری ، شهرداری مشهد و هیات کشتی اردبیل و هیات آمل حضور دارند.
توکلی گفت که لیگ دسته یک کشتی باشگاههای کشور از ششم اردیبهشت در رشته آزاد و از 13 اردیبهشت نیز در رشته فرنگی آغاز خواهد شد و به مدت حدود سه ماه به طول خواهد انجامید و بعد از آن لیگ برتر باشگاههای کشور آغاز می شود.
گزارش از : مهدی غلامی
7327/1654

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *