خوشحالی یزدانی پدر از مدال طلای آسیایی فرزندش


به گزارش خبرنگار ایرنا ، یزدانی یکشنبه شب در وزن منفی 86 کیلوگرم در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا پایتخت اندونزی موفق به کسب مدال طلا شد.
هیجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به طور رسمی از دیروز شنبه ( 27 مرداد ) آغاز شد و مسابقات وزن های 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد هم امروز یکشنبه برگزار شد.
پدر حسن یزدانی یکشنبه شب پس از با خبر شدن از کسب مدال طلا توسط فرزندش به خبرنگار ایرنا فت: بسیار خوشحالم که فرزندم موفق شد بار دیگر پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی را به در میادین جهانی به اهتراز درآورد.
وی افزود: حسن ، آرزویم را برآورده کرد و افتخار می کنم که چنین فرزندی را بزرگ کرده ام.
یزدانی پدر گفت: هنگامی که پسرم با برتری میان رقبای خود توانست دل 80 میلیون ایرانی را شاد کند، به او افتخار کردم و امشب خوشحال ترین و شادترین شب زندگی من و خانواده ام است.
وی با آرزوی موفقیت برای سایر پهلوانان و ورزشکاران ایرانی در بازی های آسیایی ، افزود: امیدوارم تا نمایندگان ایران با کسب مدال های رنگارنگ همانند حسن دل ملت ایران را شاد کنند.
پدر حسن یزدانی با اظهار این که برای بازگشت فرزندش لحظه شماری میی کند، گفت: هنوز زمان برگشتش را به ما اطلاع نداده ولی گمان می کنم فردا زمان بازگشتش به ایران مشخص شود.
یزدانی روز یکشنبه در مسابقات وزن 86 کیلوگرم بازی های آسیایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل «فاهریانسیاح» از اندونزی با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید.
وی در دور بعد مقابل «پاوان کومار» نیز با نتیجه 11 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یزدانی در این مرحله نیز «اویتمن اورگودول» دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را با نتیجه 12 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.
یزدانی در دیدار فینال وزن 86 کیلوگرم بازی های آسیایی مقابل «میشل دومینیک ابونادر» از لبنان موفق شد همچون کشتی های قبلی حریف خود را ظرف یک دقیقه و 30 ثانیه شکست دهد و نخستین مدال طلای کاروان ایران در بازی های آسیایی را کسب کند.
این آزادکار جویباری تیم ملی که در کارنامه خود مدال طلای جهان و المپیک، نقره پیکارهای قهرمانی جهان، طلای جوانان جهان و طلای قهرمانی آسیا را دارد، در کلکسیون افتخارات خود تنها طلای بازی های آسیایی را کم داشت که امروز با کسب این مدال، افتخارات خود را تکمیل کرد.
7334/1654

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *