خانه کشتی تختی قزوین بازسازی شد


به گزارش ایرنا، محمدرضا شعبانپور عصر دوشنبه در یک نشست خبری افزود: 500 میلیون ریال از هزینه تجهیز این سالن از سوی خیران تامین شد.
وی اظهار داشت:سالن کشتی تختی یا مومنی شهر قزوین از سال های گذشته کار پرورش کشتی گیران استان را برعهده داشته و دچار فرسودگی و تخریب شده بود.
رئیس هیات کشتی شهرستان قزوین ادامه داد: برای خرید سه تخته تشک این مجموعه نیز با همکاری علایی مقدم مدیر کل ورزش و جوانان استان از سوی فدراسیون پیگیری شد ولی به دلیل نوسانات نرخ ارز با دشواری ها فراوان موفق به اخذ این تشک ها شدیم.
شعبانپور خاطر نشان کرد: این سالن به موکتی در ابعاد 2 متر و 5 سانت نیاز داشت که در بازار وجود نداشت و باید در کارخانه تولید می شد که با پیگیری های صورت گرفته این مشکل نیز مرتفع شد.
وی افزود: بعد از بازسازی و تجهیز صورت گرفته مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان در مکاتبه ای اعلام کردند که این سالن به دلیل واقع شدن در مجموعه تاریخی دولتخانه صفوی نباید مورد تعمیر و بازسازی قرار گیرد ولی بعد از مشاهده بازسازی صورت گرفته، رضایت دادند.
وی گفت:هم اکنون حدود 300 کشتی گیر در این مجموعه در حال تمرین و ورزش هستند و اگر این بازسازی پیش از این تابستان انجام می شد تعداد کشتی گیران این مجموعه به بیش از هزار نفر می رسید.
رئیس هیات کشتی شهرستان قزوین گفت:عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین ،محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل ترافیک شهرداری تهران و رضا لایق دبیر قزوینی فدراسیون کشتی ایران از مجموعه بازسازی شده کشتی قزوین بازدید کردند و برای حمایت های بیشتر قول مساعد دادند.
این مسئول ورزشی گفت:سه قطعه تشک جمع آوری شده این مجموعه را نیز برای هیات های کشتی اقبالیه،محمودآباد و ارداق که زیر مجموعه هیات شهرستان قزوین هستند ارسال خواهیم کرد و به زودی از 13 مدال آور هیات کشتی اقبالیه نیز تجلیل می کنیم.
وی در خصوص برنامه های پیش روی هیات کشتی شهرستان گفت:دیدار با پیشکسوتان کشتی، ملاقات با خانواده های نام آوران و جانبازان و قهرمانان کشتی استان، تعیین اتاق فکر برای پیگیری مسائل و مشکلات کشتی گیران شهرستان و فعال کردن تمامی ظرفیت های ورزشی بانوان از جمله برنامه های پیش روی هیات کشتی شهرستان است.
وی افزود:همچنین با همکاری شهرداری قزوین برای برگزاری یک دوره مسابقات کشتی آزاد بین المللی در وزن 80 تا 100 کیلوگرم به میزبانی شهرستان قزوین و به مناسبت روز قزوین اقدام کرده ایم و در حال رایزنی با فدراسیون کشتی برای برگزاری این مسابقات با شرکت حدود هزار کشتی گیر هستیم.
شعبانپور افزود: با رفع حاشیه ها ، تیم کاری، منسجم و یکدستی در هیات کشتی شهرستان تشکیل شده و با اتحاد و همدلی برای پیشبرد امور این رشته اقدام می شود که قطعا موجب اعتلای ورزش شهرستان خواهد شد.
وی ادامه داد:با حضور احسان لشگری قهرمان المپیکی کشتی استان اولویت کاری هیات شهرستان توجه به اخلاق ورزشی و در گام بعد ورزش پهلوانی و قهرمانی است.
6101/6012

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *