خانه کشتی امام علی (ع) گلپایگان افتتاح شد


به گزارش ایرنا، رئیس اداره فنی و مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در مراسم بهره برداری از این مکان ورزشی گفت: خانه کشتی امام علی (ع) گلپایگان با هزینه ای افزون بر 750 میلیون تومان با زیربنای یک هزار و 400 متر مربع شامل سالن ورزشی، سرویس بهداشتی، رختکن و اتاق مدیریت به بهره برداری رسید.
‘ سیدحسین محمودیه ‘ هدف از اجرای این طرح را توسعه ورزش کشتی در شهرستان گلپایگان اعلام کرد.
معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: خوشبختانه با نگاه مثبتی که دولت و مجلس نسبت به حوزه ورزش دارند بخشی از ارزش افزوده به میزان 9 درصد به ورزش تعلق گرفت و این موضوع باعث شد تا در یکسال گذشته بودجه ورزش و جوانان در سطح کشور بیش از دو برابر افزایش یابد.
امیررضا خادم اضافه کرد: در بحث تخصیص این بودجه، با برخی مسائل مواجه هستیم که امیدواریم در سال جاری تخصیص بهتری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه بیش از چهارهزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: این طرح ها با این بودجه ها تکمیل نمی شود و نیازمند به کارگیری و مشارکت بخش خصوصی برای اتمام این طرح ها هستیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خانه کشتی گلپایگان با پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس و فرماندار و مسئولان ورزشی و ورزشکاران این شهرستان امروز افتتاح شد و قرار است برای تجهیز آن به امکاناتی نظیر تشک کشتی 10 میلیون تومان کمک از سوی وزارت ورزش و جوانان تخصیص یابد.
خادم با اشاره به توانمندی های بالای شهرستان گلپایگان در ورزش کشتی ابراز امیدواری کرد که با افتتاح خانه کشتی این شهرستان و تجهیز آن، جوانان و نوجوانان این خطه بیش از پیش در عرصه های ملی و بین الملی به موفقیت دست یابند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: گلپایگان در رشته های مختلف ورزشی بخصوص کشتی از ظرفیت های بالایی برخوردار است و می طلبد که با بهره گیری از این توانمندی ها در راستای رشد و تعالی ورزش در بین مردم بخصوص جوانان این شهرستان و توسعه زیرساخت های آن تلاش بیشتری انجام شود.
‘ علی بختیار ‘ همچنین با قدردانی از «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در تامین اعتبار طرح های ورزشی نیمه تمام شهرستان گلپایگان گفت: قرار است وزارت ورزش و جوانان طی سه مرحله، مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان ( 250 میلیون تومان، 450 میلیون تومان و یک مبلغ 400 میلیون تومان ) برای تکمیل طرح های نیمه تمام گلپایگان اختصاص دهد و سعی می کنیم بتوانیم با این اعتبار، طرح های نیمه تمام را در این شهرستان به اتمام برسانیم.
‘ حسین یار محمدیان ‘ سرپرست فرمانداری گلپایگان نیز با قدردانی از معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت کشتی در ایران به عنوان ورزش پهلوانی گفت: بهره برداری از این طرح ورزشی به دلیل برخی تجهیزات و انشعاب گاز و آب با مشکل روبرو بود که با پیگری های انجام شده نواقص آن برطرف و امروز با همت مسئولان افتتاح شد.
همچنین امام جمعه گلپایگان هم گفت: کشتی نه تنها به عنوان ورزش ملی محسوب می شود بلکه به عنوان یک ورزش دارای تقدس در آموزهای دینی معرفی شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی طهماسبی با اشاره به اینکه ورزش در حفظ و ارتقای سلامت تاثیرگذار است برلزوم توجه مسئولان به امر ورزش و توجه به موازین انسانی اخلاقی در میادین ورزشی تاکید کرد.
شهرستان گلپایگان با افزون بر 90 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
ت/7138 / 2093

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *