خادم: کشتی گیران المپیکی از رقابت های جهانی انتخاب می شوند


به گزارش ایرنا، «رسول خادم» روز دوشنبه در محل فدراسیون کشتی در جمع خبرنگاران گفت: کادرهای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی به دنبال یافتن ترکیب اصلی تیم ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو از پیکارهای جهانی سال های 2018 و 2019 هستند.
وی اظهار داشت: این موضوع موجب می شود که کادرهای فنی و شوراهای فنی، نگاه متفاوتی به ملی پوشان داشته باشند؛ به این معنی که حضور در مسابقات جهانی یک مبنای ارزیابی، برای شناسایی ترکیب نهایی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در المپیک 2020 توکیو خواهد بود.
خادم از اعلام ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در فاصله 15 روز مانده به رقابت های جهانی خبر داد و در خصوص ضعف فنی برخی ملی پوشان نیز گفت: در این فاصله کوتاه شاید نتوانیم بسیاری از ضعف ها را برطرف کنیم، اما مسیری را که دنبال می کنیم در نهایت باید به نقطه ای برسیم که تیم قابل قبولی را برای المپیک از رقابت های جهانی 2018 و 2019 پیدا کنیم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: المپیک میدانی نیست که کشتی گیرانش را در همان سال پیدا کند، بلکه مدعیان از سال های قبل از المپیک ارزیابی و شناسایی می شوند و نشان می دهند که قابلیت و شایستگی حضور در المپیک را دارند.
وی در خصوص نامه جدید اتحادیه جهانی کشتی در خصوص محرومیت های در نظر گرفته شده گفت: بارها مشکلات بین المللی کشتی ایران را تذکر داده ام، اما پاسخی دریافت نکردم و این موضوع برای ما که پرونده سنگینی را در این رابطه داریم، شرایط متفاوتی را رقم خواهد زد.
رقابت های جهانی کشتی قهرمانی جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *