خادم نفس آزادکاران را گرفت


به گزارش ایرنا، مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازی های آسیایی روزهای 17 تا 29 تیر برگزار می شود.
اردوی تیم ملی کشتی آزاد امروز (دوشنبه) از ساعت 11 با حضور همه دعوت شدگان به تیم ملی آغاز شد و مانند همیشه رسول خادم برای دقایقی برای ملی پوشان صحبت کرد.
در تمرینات امروز محمد طلایی، علی اکبر دودانگه، حسین نقیبی، علی اصغر بذری مربیان تیم ملی، مجید ترکان مدیر تیم های ملی بزرگسالان و امید و هادی حبیبی سرپرست تیم ملی حضور داشتند و حسن رحیمی آزادکار عنوان دار تیم ملی که به عنوان مربی استعداد جوان ویژه به تیم ملی دعوت شده است، امروز غایب بود.
بعد از صحبت های خادم، ملی پوشان با دویدن و انجام حرکات کششی بدن های خود را آماده تمرینات پرفشار و سخت کردند. ملی پوشان سپس توسط کادر فنی به گروههای دو نفری تقسیم شدند و مرور فن را با شدت و حدت فراوان و با تذکرات مداوم رسول خادم دنبال کردند.
در تمرینات مرور فن آزادکاران در ابتدا، فنون زیرگیری را در زمان های مشخص شده همانند مسابقه باید اجرا می کردند که در صورت کم کاری، با تذکر جدی کادر فنی و خادم مواجه می شدند.
بخش دیگر این تمرینات، اجرای فنون کشتی فرنگی بود.
تمرینات تیم ملی بعد از مرور فن با تمرینات بدنسازی رسول خادم دنبال شد؛ به طوری که نفس ملی پوشان به دلیل فشار زیاد به شماره افتاد و عرق تمام وجود آنها را گرفته بود، اما در این شرایط باز هم خادم از آنها می خواست که تمرینات را به طور کامل انجام دهند.
عزت الله اکبری، سعید داداش پور و حسن مراد قلی در گوشه ای به صورت شخصی تمرینات خود را دنبال می کردند.
همچنین در تمرینات امروز تعدادی از کشتی گیران استان خراسان رضوی به همران مربیان خود در اردوی تیم ملی کشتی آزاد حضور داشتند.
رضا اطری، محمد رمضان پور، مصطفی حسین خانی، عزت الله اکبری، محمد زارعی، حسن یزدانی، اسماعیل نجاتیان، مجتبی گلیج، پرویز هادی، مهران رضا زاده، محمد باقر یخکشی، مهران نصیری، حسن مرادقلی، یونس امامی، نیما اشفاقی، علیرضا کریمی، محمد جواد ابراهیمی، علیرضا گودرزی، یدالله محبی و فرزاد عموزاد از ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی بودند.
همچنین از میان کمیل قاسمی، رضا یزدانی و مسعود اسماعیل پور که به صورت اختیاری به اردوی تیم ملی دعوت شده اند، تنها قاسمی در اردوی تیم ملی حضور یافت.
اردوی تیم ملی کشتی آزاد بعد از مرحله نهایی انتخابی تیم ملی که روزهای 21 و 22 اردیبهشت ماه برگزار شد، به صورت جدی دنبال شد و تاکنون ملی پوشان 6 مرحله اردو را پشت سر گذاشته اند.
تیم منتخب کشتی آزاد روزهای 12 تا 14 تیر ماه در رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است، حضور یافت.
در این رقابت ها مهران نصیری و محمد جواد ابراهیمی در وزن های 65 و 92 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و مهران رضا زاده، یونس امامی، امید حسن تبار، علیرضا کریمی و یدالله محبی در اوزان 57، 65، 79، 92 و 125 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.
تیم منتخب کشتی آزاد قرار است روزهای 5 تا 7 مرداد نیز در رقابت های بین المللی جام یاشاردغو ترکیه حضور یابد.
بعد از این تورنمنت، ملی پوشان کشتی دو مرحله اردوی دیگر تا بازی های آسیایی 2016 جاکارتا را پشت سر خواهند گذاشت.
مسابقات کشتی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مرداد در کشور اندونزی برگزار خواهد شد.
رشته کشتی در بازی های آسیایی در وزن های المپیکی برگزار می شود؛ به طوری که در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های 57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های 60، 67، 77، 87، 97، 130 کیلوگرم حضور خواهند داشت. شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
این در حالی است که در بازی های آسیایی 2014 در اینچئون کره جنوبی، کشتی گیران در 8 وزن به میدان رفتند که حاصل آن 2مدال طلا و 5 مدال برنز در کشتی فرنگی و 4 مدال طلا و یک نقره در کشتی آزاد برای کاروان ایران بود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *