خادم: دلخوش به توجه موردی برخی مسئولان نمی شویم


«رسول خادم» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب اظهار داشت: همیشه بار سنگین کسب افتخار در مسابقات بزرگ به دوش رشته هایی همچون کشتی، وزنه برداری و تکواندو بوده و امیدوارم که بار دیگر بتوانیم این بار را به دوش بکشیم.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک درباره انتظارات زیاد علاقمندان و مسئولان از کشتی در بازی های آسیایی و المپیک گفت: کشتی پرزحمت ترین رشته ورزشی است و بیشتر فعالان این رشته از طبقه متوسط و کم درآمد جامعه هستند که با سختی به سطوح بالاتر رسیده اند.
وی با بیان اینکه به جز پرورش جسم، به برنامه ریزی فنی بیشتری برای موفقیت در رقابت های بین المللی نیازمندیم، اظهار داشت: پرورش جسم نمی تواند به تنهایی عامل موفقیت در رقابت های بین المللی باشد و باید کاری فوق العاده از نظر روحی و روانی در اردوی های تیم ملی داشته باشیم.
رییس فدراسیون کشتی همچنین با بیان اینکه این رشته مدال آور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا کار سختی پیش روی دارد، گفت: ضروری است کشتی گیران جوان و پا به سن گذاشته ولی کم تجربه ای که در انتخابی تیم ملی نتایج خوبی گرفتند، در رقابت های بین المللی محک بخورند.
وی اظهار داشت: 2 ماه بعد از بازی های آسیایی، تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی باید در پیکارهای جهانی مجارستان به مصاف حریفان خود بروند.
وی افزود: این موضوع در شرایطی است که کشتی گیران جوان و همچنین برخی آزادکاران نسبتا پا به سن گذاشته اما کم تجربه، در انتخابی تیم ملی نتایج خوبی گرفته اند و در اردوی تیم ملی حضور دارند.
رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: ضرورت دارد کشتی گیران کم تجربه حاضر در اردوی تیم ملی در رقابت های بین المللی محک بخورند و سپس برای مسابقاتی همچون بازی های آسیایی یا رقابت های جهانی انتخاب شوند.
خادم حفظ آمادگی جسمانی ملی پوشان برای پیکارهای جهانی بعد از بازی های آسیایی را به عنوان یک «مشکل» نام برد و افزود: حفظ آمادگی مجدد کشتی گیران بعد از بازی های آسیایی، شرایط سختی را برای ما به وجود می آورد.
خادم با یادآوری اینکه مبنای انتخاب نفرات تیم ملی، مسابقات انتخابی است، تاکید کرد: امسال عملکرد مدعیان و کارنامه آنها در رقابت های بین المللی و خارجی به فرآیند انتخابی اضافه شده و همچنان با اعزام نفرات به تورنمنت های بین المللی نفرات را ارزیابی می کنیم.

** مردم وجود بسیاری از قهرمانان را حس نمی کنند
رییس فدراسیون کشتی همچنین درباره نامه گلایه آمیز خود به شورای شهر و شهرداری تهران در رابطه با نصب نکردن تصاویر تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در بیلبوردهای شهری گفت: این موضوع مهمی است؛ تیم های کشتی نوجوانان ایران در شرایطی سخت و دشوار قهرمان جهان شدند و باید بدنبال آن باشیم که قهرمانان واقعی و از جنس مردم را به مردم معرفی کنیم.
خادم با بیان اینکه قهرمانان باید از جنس مردم باشند تا مردم آنها را حس کنند، افزود: در حال حاضر بسیاری از قهرمانانی وجود دارند که مردم وجود آنها را حس نمی کنند.
وی نصب بیلبوردهای قهرمانان را دارای تاثیر اجتماعی مثبت در جامعه دانست و افزود: ما با این کار کسانی را تبلیغ می کنیم که دست نیافتنی نیستند، بلکه قهرمانانی به شمار می روند که از پیکارهای جهانی آمده و در حال دنبال کردن زندگی ساده خود هستند.
این قهرمان المپیک ادامه داد: بسیاری از قهرمانان کارگری می کنند؛ این قهرمانان از جنس مردم و متعلق به مردم هستند.
وی ویژگی مهم رشته کشتی را از جنس مردم بودن عنوان کرد و گفت: جامعه امروز ما نیز به چنین قهرمانانی نیاز دارد؛ این قهرمانان الگوهای واقعی هستند چرا که بعد از هر مدال آوری و افتخارآفرینی دوباره در بین مردم زندگی می کنند.
مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در بازی های آسیایی از روز 17 تا 29 تیر برگزار می شود. مسابقات کشتی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مرداد برگزار خواهد شد.
تیم منتخب کشتی آزاد روزهای 12 تا 14 تیر ماه در رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است، حضور یافت و قرار است روزهای 5 تا 7 مرداد نیز در رقابت های بین المللی جام یاشاردغو ترکیه حضور یابد.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *