حمایت و توسعه زیرساخت ها از ضرورت های ورزش قهرمانی است


نادرمیربیک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خوزستان جوانان مستعدی در رشته های کشتی فرنگی و آزاد دارد اما هنوز آنگونه که انتظار می روداین استعدادها حمایت نمی شوند.
وی افزود: در حال حاضر خوزستان در رشته فرنگی حرف های زیادی برای گفتن دارد اما کم بودن حمایت ها از آزادکاران استان انگیزه لازم را از آن ها گرفته و همین امر باعث افت کیفیت کار تیمی خوزستان در مسابقات کشوری شده است.
مربی خوزستانی کشتی آزاد ادامه داد: تیم کشتی فرنگی و ازاد نونهالان خوزستان در تیرماه در رقابت های قرمانی کشور و انتخابی تیم ملی برای حضور در رقابت های اسیایی شرکت کرد شایان میربیک آزادکاری که سه دوره قهرمانی کشور را در رده نونهالان در اختیار دارد بار دیگر به تنهایی برای استان افتخار آفرینی کرد ولی این موفقیت وی بازتاب چندانی در استان نداشت.
وی تصریح کرد: این رقابت ها از 14 تا 16 تیرماه با حضور 31 استان به میزبانی شهرستان خرم آباد برگزار شد که تیم مازنداران به مقام نخست دست یافت، توابع تهران دوم شد و تیم لرستان بر سکوی سوم ایستاد.
میربیک تصریح کرد: جای خالی خوزستان بر روی سکو واقعا احساس می شد که انتظار می رود این نتیجه ضعیف تیمی خوزستان در این رقابت ها در رشته آزاد تجربه ای برای متولیان ورزش استان باشد تا بیشتر از این رشته و کشتی گیران مستعد حمایت کنند.
وی بیان کرد: متاسفانه هیات کشتی استان و شهرستان شوشتر هیچگونه حمایتی از آزادکاران قهرمانی نظیر شایان میربیک نداشته و تنها اداره ورزش و جوانان استان و آموزش و پرورش این ورزشکار مستعد استان را حمایت کرده اند.
این مربی خوزستانی کشتی آزاد اظهار داشت: رقابت های کشتی آزاد قهرمانی نونهالان آسیا مردادماه سال جاری به میزبانی استان البرز برگزار شود و شایان میربیک تنها نماینده خوزستان در این رقابت ها است که انتظار می رود مسئولان استان حداقل از نظر معنوی حامی این قهرمان خوزستانی باشند.
وی بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت های مناسب و ایجاد انگیزه های لازم برای رشد کشتی گیران استان از ضرورت های ورزش حرفه ای است که تاکنون آنگونه که انتظار می رود شاهد آن نبوده ایم.
7152/6002

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *