حمایت همه جانبه از مرادی قهرمان وزنه برداری جهان ضروری است


مرتضی سیف زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به رکوردشکنی شب گذشته مرادی در مسابقات قهرمانی جهان افزود : این ورزشکار را باید جزو بهترین ها در تمامی رشته های بدانیم، زیرا با نبوغ، تلاش و انگیزه بالای خود توانست در میادین موفق ظاهر شود.
وی اظهارداشت : وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و فدراسیون وزنه برداری باید شرایط و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز این قهرمان و سایر ملی پوشان را فراهم کنند.
این کارشناس وزنه برداری اضافه کرد : حدود 2 سال دیگر تا المپیک زمان وجود دارد و باید از این زمان که البته خیلی زیاد هم نیست با برنامه ریزی، برگزاری اردوهای مستمر و تامین نیازهای وزنه برداران به بهترین شکل بهره برد.
وی ادامه داد : او در مسابقات سال قبل قهرمانی جهان و همچنین در رقابت های داخل سالن رکوردشکنی کرد و شب قبل در آوردگاه مسابقات جهانی با کسب مدال طلا باز هم موفق به تغییر رکورد شد، بنابراین نشان می دهد که او از جمله شانس های اصلی ایران در المپیک به عنوان اصلی ترین رویداد ورزشی جهان است.
این پیشکسوت وزنه برداری با اشاره به اهمیت حضور روانشناسان در بدنه تیم های ورزشی، یادآور شد : شرایط حضور در رقابت های جهانی و المپیک بسیار سخت است و حضور روانشناسان کمک شایانی به ورزشکاران می کند.
سیف زاده با بیان این که برگزاری یک مراسم باشکوه تجلیل از این ورزشکار ضروری است، تصریح کرد: در این ارتباط قصد دارم با مسوولان استانی و فدراسیون رایزنی کنم تا یک مراسم ویژه برای مرادی در خانه وزنه برداری اصفهان برگزار شود.
وی از مهدی جمالی نژاد شهردار سابق اصفهان و معاون فعلی وزیر کشور خواست که شرایط اهدای یک باب منزل به این افتخارآفرین را فراهم کند.
پیشکسوت وزنه برداری ایران از مرادی به عنوان یک الگوی موفق ورزشی یاد کرد و افزود: میزان تلاش و انگیزه بالای این وزنه بردار می تواند الگویی برای سایر ورزشکاران و جوانان باشد.
به گزارش ایرنا، سهراب مرادی وزنه بردار دسته 96 کیلوگرم ایران با شکستن رکورد حرکت یک ضرب و دو ضرب این دسته در جهان، سه مدال طلای یک ضرب، دو ضرب و مجموع قهرمانی جهان را به گردن آویخت.
وی شب گذشته و در هفتمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان2018 در ترکمنستان در رقابت دسته 96 کیلوگرم در پایان حرکت یک ضرب، با رکورد 186 کیلوگرم توانست ایران را صاحب مدال طلا کند.
در بخش دو ضرب سهراب مرادی وزنه 223 کیلوگرم را در انتخاب اول حرکت دوضرب بالای سر برد، قهرمان وزنه برداری ایران در دومین حرکت دوضرب وزنه 230 کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد دوضرب را پنج کیلوگرم ارتقا داد.
او در سومین حرکت دو ضرب موفق به مهار وزنه 237 کیلوگرم نشد ولی با این حال با توجه به رکورد 186 کیلوگرم در یک ضرب و 230 کیلوگرم در دو ضرب، مدال طلای مجموع این رقابت ها را از آن خود کرد، مرادی از سوی دیگر موفق شد رکورد مجموع دسته 96 کیلوگرم را 15 کیلوگرم افزایش دهد.
این ورزشکار همچنین در دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک ریو نیز توانست بر سکوی قهرمانی بایستد و اولین مدال آور تاریخ ورزش استان در المپیک لقب بگیرد.
این وزنه بردار تیم ملی، زاده شهرستان لنجان واقع در 35 کیلومتری غرب استان اصفهان است.
6020/6026/

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *