حمایت دولت از تولیدکننده در گرو مبارزه آن با قاچاق استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه در خطبه‌های نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) افزود: دولت باید با ارائه تسهیلات کم بهره و بی بهره از تولیدکننده‌ها و صنعتگران حمایت کند.
وی افزود: کشاورز و تولید کننده با هزاران مشقت محصول تولید می‌کند و به واسطه گر می‌فروشد، ولی وقتی محصول به شهرهای دیگر می‌رسد قیمت آن تا ۲۰ برابر افزایش می‌یابد.
امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: با این روند فقط دلال‌ها سود می‌برند و کشاورز در برخی مواقع حتی ضرر هم می‌کند که این حمایت دولت را می‌طلبد و این کار وزارت کشاورزی است.
وی افزود: ۶۰ درصد پوشاک در کشور قاچاق وارداتی است که این نشانه یک فساد سیستمی در پوشاک است که بخش زیادی از آن ضعف قانون است.
حجت الاسلام خسروپناه اظهار داشت: نیروی انتظامی زحمت خود را برای مبارزه با قاچاق می‌کشد، دادگستری نیز آنها را محاکمه می‌کند ولی قوانین برخورد با فساد ضعیف است که قول قضائیه و وزارت دادگستری باید به مجلس لایحه دهند تا مجلس نسبت به اصلاح آنها اقدام کند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به شکست‌های پی در پی آمریکا اشاره کرد و گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران ۲ پیام داشت که یک پیام از طرف رهبری بود که مذاکره با آمریکا یک معامله یک طرفه است و پیام دوم به دولت بود که ژاپن یک وام میلیاردی به ایران بدهد به شرطی که با این وام ایران از آمریکا سویا و ذرت بخرد.
وی اضافه کرد: هنوز سویا و ذرت ایران از چین تأمین می‌شود با این کار، رابطه‌اش با چین خراب می‌شد و از طرف دیگر کشاورزان آمریکایی از تراکم گله مندند که با این کار نظر کشاورزان آمریکایی برای رای دادن به ترامپ در انتخابات بعدی مساعد می‌شد.
وی افزود: همچنین ذرت و سویای تراریخته آلوده به ایران وارد می‌شد و مردم مشکلات ژنتیکی پیدا می‌کردند که با هوشیاری رهبری همه این نقشه‌های آمریکا ناکام ماند.
امام جمعه موقت دزفول گفت: شکست آمریکا در منامه بحرین اوایل تیرماه امسال، شکست در سرمایه گذاری در مناطق فلسطین و انزوای آمریکا در چهاردهمین نشست سران گروه ۲۰ (کشورهای برتر اقتصادی جهان) نیز از دیگر شکست‌های دشمن در روزهای اخیر بوده است.
۷۲۷۸/‏۶۰۶۴

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *