حفاظت از منابع آب خلخال تشدید می شودبه گزارش روز جمعه ایرنا، معاون امور عمرانی فرماندار خلخال در جلسه شورای حفاظت از منابع آب گفت: هرگونه کم کاری و بی توجهی به وظایف ذاتی و قانونی هریک از مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی ربط این شهرستان در خصوص حفاظت از منابع آبی منطقه و پیشگیری از وارد شدن خسارت به محیط زیست پذیرفته نخواهد بود.

رضوان صادقی با بیان اینکه رونق کشاورزی و صنعت گردشگری محور توسعه خلخال است افزود: برای دستیابی به محورهای توسعه شهرستان افزایش تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی همراه با افزایش حساسیت آنها به حفاظت از منابع ابی و زیست محیطی منطقه ضروری است.

در این جلسه رضا شمس رئیس اداره امور اب خلخال نیز از تشدید برخورد قانونی با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه‌ها خبر داد و گفت: در این راستا و در طول سه ماهه اول امسال چهار هکتار از تصرفات اراضی واقع در حریم و بستر رودخانه‌های خلخال ازاد سازی شده است.

او با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه مجوزی برای حفر چاه آب کشاورزی در شهرستان خلخال صادر نمی‌شود افزود: در صورت ابلاغ قوانین جدید مربوط به صدور مجوز برای ایجاد و حفر چاه‌های آب با مصارف صنعتی، شرب و خدمات برابر این قانون و بصورت محدود مجوز صادر خواهد شد.

وی اعلام کرد: در بهار امسال با هدف حفاظت از منابع آب زیر زمینی شهرستان خلخال چهار حلقه چاه غیر مجاز مسدود و همچنین وضعیت سه چاه نیمه عمیق نیز تعیین تکلیف شد.

وی گفت: با هدف پیشگیری از جاری شدن سیلاب در سطح رودخانه‌های و مسیل آب‌های روان در این مدت به طول یک کیلومتر از بستر رودخانه‌های منتهی به شهر خلخال لایروبی شده و در صورت تأمین اعتبار این کار تا پایان فصل کاری امسال تداوم خواهد داشت.

شهرستان خلخال با برخورداری از ۲۴ رشته رودخانه فصلی و دائمی، چشمه‌ها و منابع آبی مختلف و با تولید سالانه ۳.۵ میلیون مترمکعب آب از قطب‌های بزرگ تولید آب استان اردبیل محسوب می‌شود.

۷۱۱۹/‏‬ ۱۲۵۷

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *