حضور هیچ فرنگی کاری در بازی های آسیایی قطعی نشده است


«علی اشکانی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای انتخاب نفرات اصلی تیم ملی، گزارش کاملی از عملکرد همه فرنگی کاران در اردوهای تیم ملی و رقابت های بین المللی به شورای فنی ارائه می شود که براساس رنکینگ اتحادیه جهانی، نحوه حضور در اردو و شرایط اخلاقی، هر فرنگی کاری که لایق و شایسته باشد، انتخاب می شود.
وی اظهار داشت: بعد از چندین مرحله اردو و حضور در دو تورنمنت بین المللی گرجستان و مجارستان هنوز نفرات نخست برای اعزام به بازی های آسیایی انتخاب نشده اند و حتی نفرات دوم انتخابی خیلی باانگیزه تر از نفرات نخست تمرین می کنند.
اشکانی در خصوص اعزام مهدی علیاری (97 کیلوگرم) و رامین طاهری (87 کیلوگرم) به رقابت های بین المللی جام وهبی امره ترکیه و اینکه شانس حضور در ترکیب اصلی تیم ملی را دارند؟ اظهار داشت: این افراد با تصمیم شورای فنی قرار است در این تورنمنت حضور پیدا کنند و در خدمت تیم ملی باشند.
وی ادامه داد: نخستین رویکرد کادر فنی با توجه به تغییر قوانین بعد از بازی های المپیک 2016 ریو برای حضور در رقابت های بین المللی، آشنا شدن فرنگی کاران با قوانین جدید است.
اشکانی همچنین یادآور شد: براساس فرایند انتخابی تیم های ملی، به کادر فنی اجازه داده شده که مدعیان را در تورنمنت های بین المللی مورد ارزیابی قرار دهند و پس از آن گزارش نهایی برای شورای فنی ارسال شود و به همین دلیل عملکرد مدعیان در رقابت های بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار است.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: نحوه کشتی گرفتن با حریفان خارجی، گرم کردن، سر وزن رسیدن، و سایر موارد در رقابت های بین المللی مورد ارزیابی دقیق کادر فنی قرار می گیرد.
وی همچنین گفت: فدراسیون کشتی در این مدت همکاری و حمایت خوبی را برای انجام برنامه های تیم ملی داشت و دغدغه های کادر فنی را برطرف کرد و امیدواریم توقعی را که مردم از کشتی دارند بتوانیم در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و رقابت های جهانی با کسب نتایج درخشان، برآورده سازیم.
اشکانی ادامه داد: ملی پوشان طی چند مرحله اردو، انگیزه فراوانی برای حضور در بازی های آسیایی و پیکارهای جهانی برای کسب موفقیت و به اهتزاز درآوردن پرچم کشورمان دارند و با تمام وجود و برای کسب پیروزی به روی تشک خواهند رفت.
تیم منتخب کشتی فرنگی روزهای دوم و سوم تیر در رقابت های بین المللی جایزه بزرگ مجارستان و روزهای 12 تا 15 تیر در تورنمنت گرجستان حضور یافت و نتایج ملی پوشان در این دو تورنمنت، در انتخاب آنها برای حضور در بازی های آسیایی، تاثیر خواهد داشت.
همچنین برای رفع ابهام در برخی وزن های دیگر، تعدادی دیگر از ملی پوشان قرار است در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره (29 تا 31 تیر) در شهر استانبول ترکیه حضور پیدا کنند.
مرحله جدید اردوی تیم ملی کشتی فرنگی از 16 تیر آغاز می شود و تا 26 تیر ادامه خواهد داشت.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *