حضور بانوی محجبه وزنه بردار باعث افتخار همه است


به گزارش ایرنا، «ریحانه طریقت» که به عنوان سرمربی تیم وزنه برداری دختران نوجوانان ایران در «اورگنج» ازبکستان محل برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا حضور دارد، افزود: برای حضور دختران وزنه بردار در این مسابقات، زحمات زیادی کشیده شده و «پارمیدا محمودیان» نیز خودش تمرینات زیادی را برای کسب آمادگی پشت سر گذاشته بود و امروز عملکرد خوبی داشت.
وی اظهارکرد: تجربه تیم دختران نوجوان وزنه بردار تنها چند ماه اردو بود که به هر حال قهرمانی نوجوانان آسیا، قدم اول برای حضور مسابقات بین المللی است و از این بابت خیلی خوشحالم و امیدوارم ملی پوشان بتوانند در مسابقات آینده عملکرد بهتری داشته باشند.
پارمیدا محمودیان نیز پس از پایان رقابت های دسته 58 کیلوگرم گفت: رکورد 102 کیلوگرم برای اولین مرتبه بد نبود و راضی هستم.
وی اظهارکرد: با توجه به اینکه توانستم پنج حرکت از 6 حرکت ممکن را درست انجام دهم از عملکردم راضی هستم و از سوی دیگر حریفانم بسیار با تجربه تر بودند.
محمودیان ادامه داد: با تمرینات مستمر و حمایت فدراسیون، امیدوارم که بتوانم سال آینده روی سکو قرار گیرم.
مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روزهای سوم تا دهم اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در حال برگزاری است.
پیکارهای وزنه برداری گروه A دسته 58 کیلوگرم دختران در رده سنی نوجوانان و جوانان از ساعت 15:30 امروز در شهر اورگنج ازبکستان با حضور 9 وزنه بردار آغاز شد و محمودیان در حرکات یک ضرب وزنه های 40، 45 و 48 کیلوگرم را بالای سر برد.
وی حرکات دو ضرب خود را با وزنه 48 کیلوگرمی آغاز کرد، اما در دومین اقدام از مهار وزنه 53 کیلوگرمی بازماند و در مرتبه سوم وزنه 54 کیلوگرم را بالای سر برد تا به عنوان نخستین بانوی وزنه بردار در تاریخ ورزش ایران با رکورد مجموع 102 کیلوگرم در بین 6 وزنه بردار رده نوجوانان در جایگاه ششم دسته 58 کیلوگرم قرار گیرد.
ورزشی**1067**1776

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *