حریفان کُشتی گیران شیرازی در بازی های آسیایی مشخص شدند


به گزارش ایرنا، محمدرضا و محمد علی گرایی برادران کشتی گیر شرکت کننده از استان فارس در این رقابت ها هستند که در وزن های 67 و 77 کیلو گرم به روی تشک می روند.
محمدرضا گرایی دارنده مدال نقره جوانان آسیا که در وزن 67 کیلوگرم و با حضور 16 کشتی گیر مبارزه می کند، سی ام مردادماه جاری در دور نخست با حسن عبدالکریم از سوریه کشتی می گیرد.
این کشتی گیر شیرازی در صورت پیروزی برابر حریف سوری در دور دوم به مصاف برنده تاژایف از ترکمنستان و تسمرادوف دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ازبکستان می رود.
همچنین آلمات کبیسبایف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان و شیمویامادا دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن در گروه محمد رضا گرایی حضور دارند و بنظر می رسد این کشتی گیر جوان و شایسته کار سختی را پیش رو داشته باشد.
محمد علی گرایی دارنده نشان برنز جهانی و نقره آسیا دیگر کشتی گیر استان فارس است که در وزن 77 کیلو گرم و با حضور 16 کشتی گیر از سی و یکم مرداد ماه در دور نخست به مصاف بین یانگ قهرمان آسیا از کشور چین می رود.
دارنده نشان طلای کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در صورت پیروزی برابر کشتی گیر چینی در دور دوم به مصاف برنده ناتال از تایلند و سینگ از هند می رود.
همچنین آسخات دل محمد اف قهرمان آسیا از قزاقستان از دیگر حریفان محمد علی گرایی در وزن 77 کیلو گرم است.
امید نوروزی و حمید ریحانی کشتی گیران مدال آور استان فارس در بازی های آسیایی هستند که به ترتیب مدال طلای سال 2010 گوانژو چین و برنز 2006 دوحه قطر را برای کشورمان به ارمغان آوردند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با 6 کشتی گیر در این رقابت ها شرکت دارد.
فرنگی کاران ایران در هفدهمین دوره این بازی ها که در سال 2014 در اینچئون کره جنوبی برگزار شد، 2 نشان طلا و پنج برنز کسب کردند.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از بیست و هفتم مرداد تا یازدهم شهریور ماه 97 در 40 رشته و با حضور بیش از 11 هزار ورزشکار از 45 کشور آسیایی در شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی، پالمبانگ و هفت شهر در حومه جاکارتا برگزار خواهد شد.
کاروان اعزامی ایران با 280 ورزشکار مرد، 98 ورزشکار زن و در مجموع 378 ورزشکار در 42 رشته ورزشی راهی این دوره از بازی ها در جاکارتا شده اند.
ورزشکاران ایرانی در هفدهمین دوره این بازی ها که در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد با 276 ورزشکار در 22 رشته با کسب 21 نشان طلا، 18 نقره و 18برنز به مقام پنجم آسیا دست یافتند.
بهترین مقامی که ورزشکاران ایران در بازی های آسیایی تاکنون کسب کرده اند مربوط به سال 1974 تهران است که در این سال که هفتمین دوره این بازی ها بود، تیم ایران با 400 ورزشکار در 24 رشته توانست با کسب 36 نشان طلا، 28 نقره و 17برنز در رده دوم جدول رده بندی قرار گیرد.
7368 /1876

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *