حریفان جهانی با شناخت کاملی از ما پای به اسلواکی می گذارند


باوفا، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: نخستین اردوی تیم کشتی فرنگی بعد از مسابقات قهرمانی آسیا روز یکشنبه به پایان رسید. ملی پوشان در رقابت های قهرمانی آسیا در دهلی نو با کسب شش طلا، سه نقره و یک برنز توانایی خودشان را نشان دادند و برای حریفان جهانی خط و نشان کشیدند.
وی اظهار داشت: به طور قطع مسابقات جهانی سال 2018 در «ترانوا» اسلواکی آبستن اتفاقات متفاوتی خواهد بود و نتایج را به راحتی نمی توان پیش بینی کرد. آنچه که مسلم است ملی پوشان ایران از نظر آمادگی جسمانی، فنی و تاکتیکی و همچنین انسجام تیمی و انگیزه در شرایط آرمانی قرار دارند.
باوفا، حضور حریفانی از رژیم اشغالگر قدس را یکی از مشکلات بین المللی کشتی ایران ذکر کرد و گفت: ما این رژیم را به رسمیت نمی شناسیم و در هر شرایطی حاضر نیستیم مقابل آنها قرار گیریم.
وی همچنین ادامه داد: در یک سال گذشته تغییر قوانین کشتی را تجربه و لمس کردیم و هر چه جلوتر می رویم، قوانین سخت تر می شود. تیم کشتی فرنگی جوانان سال گذشته برای نخستین مرتبه قهرمان جهان شد و این موضوع کار ما را سخت تر می کند و از سوی دیگر تجزیه و تحلیل حریفان از تیم ایران نیز به گونه ای است که با شناخت کامل تری از ملی پوشان پای به مسابقات جهانی می گذارند و ضمن آنکه داوری ها نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان، تصریح کرد: اما قاطعانه می گویم که ملی پوشان ایران در پیکارهای قهرمانی جهان به هیچ عنوان کم نخواهند گذاشت و با تمام توان خود برای کسب بهترین مدال و به اهتزاز درآوردن پرچم ایران مقابل حریفان قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به افزایش اوزان کشتی از هشت به 10 وزن از سال 2018 گفت: از نفرات سال گذشته تنها دو نفر را امسال در ترکیب داریم و 80 درصد تیم تغییر کرده اند که به هیچ عنوان نگران این موضوع نیستیم. نفرات اصلی امسال کسانی هستند که سال گذشته به عنوان نفرات دوم در اردوی تیم ملی بودند.
باوفا، یادآور شد: کشتی گیرانی را نیز که سال آینده می توانند در رده جوانان کشتی بگیرند، هم اکنون در اردوهای تیم ملی در اختیار داریم و به طور حتم تیم امسال ظرفیت بالایی دارد و می تواند حتی نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشته باشد.
وی در خصوص پشتوانه سازی در کشتی گفت: پشتوانه سازی نیازمند نگرش و دیدگاه خاصی است که باید به صورت کارشناسی شده آن را دنبال کرد و می توان این سوال را مطرح کرد که چرا تیم ملی کشتی فرنگی در بازی های المپیک 2012 لندن سه مدال طلا گرفت؟
وی اظهار داشت: مسیر کشتی گیران مدال آور ایران و حرکت آنها در المپیک لندن را باید دنبال کرد که از کجا به کجا ختم شد. اگر آن مسیر را دنبال کنیم، موفقیت های کشتی فرنگی دوباره تکرار خواهد شد.
باوفا ادامه داد: در این میان عوامل مختلفی نیز دخیل است که اعتماد یکی از آن موارد است و نباید با اسم ها کار کرد، بلکه این توانایی ها است که موفقیت را به دنبال دارد. هر چند در این مسیر باید انسان های بزرگ نیز حضور داشته باشند، اما اگر بسیاری از شایستگی ها را در نظر نگیریم، مسیر درستی را انتخاب نکرده ایم.
سرمربی مشهدی تیم کشتی فرنگی جوانان ایران، گفت: مربیان کشتی در سراسر کشور بدون هیچ چشم داشتی در این رشته پر مدال فعالیت می کنند و از نظر مالی فاصله زیادی با مربیان برخی رشته ها دارند و این بی انصافی است که زحمات شبانه روزی مربیان را نادیده بگیریم.
پیکارهای کشتی قهرمانی جوانان جهان از 27 شهریور تا اول مهر ماه در شهر ترانوا اسلواکی برگزار خواهد شد.
مرحله دوم اردوی تیم کشتی فرنگی جوانان برای حضور در رقابت های جهانی اسلواکی روزهای 27 مرداد تا 7 شهریور ماه در خانه کشتی «محمد بنا» مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود.
اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:
55 کیلوگرم: پویا ناصرپور (خوزستان)، امید آرامی (سیستان و بلوچستان) و محمد حسینوند (خوزستان)
60 کیلوگرم: علیرضا نجاتی (قم) و مهدی محسن نژاد (خوزستان)
63 کیلوگرم: بهرام معروف خانی (اردبیل) و مصطفی کایدخورده (خوزستان)
67 کیلوگرم: محمدرضا مختاری (فارس)، یوسف حسینوند (خوزستان) و سجاد ایمان طلب (مازندران)
72 کیلوگرم: امین کاویانی نژاد (خوزستان) و علی کبیری (چهارمحال و بختیاری)
77 کیلوگرم: شایان عفیفی (آذربایجان شرقی) و سید محمد چوبچیان (گیلان)
82 کیلوگرم: حسین فروزنده (تهران) و علی موسی زاده (تهران)
87 کیلوگرم: محمدهادی ساروی (مازندران) و حسن فروزنده (تهران)
97 کیلوگرم: وحید دادخواه (خراسان رضوی)، حمیدرضا بادکان (تهران) و احسان اسماعیل پور (کرمان)
130 کیلوگرم: امین میرزازاده (خوزستان)، مجتبی حسینی (مازندران) و نویدالله قلی نوه سی (آذربایجان شرقی)
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *