جوانان و زنان نقش مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارندمرضیه هاشمی عصر چهارشنبه در نشست “بررسی نقش بانوان در گام دوم انقلاب” در مشهد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت جوانان افزود: با خودباوری می توان کشور را مهیای ظهور حضرت امام زمان (عج) ساخت.

وی اظهار داشت: جنگ نرم غرب علیه ایران از ابتدای انقلاب آغاز شد و به مرور برای تهاجم فرهنگی در ایران برنامه ریزی هایی صورت گرفت.

وی گفت: با گسترش و رشد فضای مجازی، جنگ نرم از طریق یک گوشی تلفن همراه نیز میسر شده است.
هاشمی افزود: ما می توانیم در این زمینه خود را قوی کنیم، از طریق فضای مجازی با همه دنیا می توان ارتباط برقرار کرد، در ارتباطات از طریق فضای مجازی باید خیلی مواظبت کرد و از این فضا برای تبلیغ ارزشهای اسلامی استفاده نمود.
وی اظهار داشت: در اسلام، زن و مرد با هم رشد می کنند و مادر بودن نباید در جوامع بی ارزش شود اما در جوامع کنونی برخی از زنان خشن شده اند و رفتارهای زنانه تغییر کرده است.
وی گفت: حفظ کانون های گرم خانواده، حس و ارزش زن بودن و مادر بودن باید در جوامع تقویت شود.
خبرنگار پرس تی.وی با اشاره به برداشت های متناقص از آزادی افزود: تفکر آزادی بدون حجاب از کجا آمده است؟ بیشترین تجاوز به دختران در محیط های دانشگاهی آمریکا اتفاق می افتد و بیش از ۹۹ درصد تجاوزات نیز تحت تأثیر مصرف الکل انجام می شود.
وی اظهار داشت: باید خود را باور کنیم و رسانه ها نیز باید در نشان دادن ظرفیت های ایران اسلامی و ارزشهای اسلامی به صورت قوی وارد عمل شوند، در تولیدات فرهنگی و سینمایی نیز باید به این مهم توجه شود و ارزشهای اسلامی به جای پول و ثروت مد نظر باشد.
۷۵۰۵/ ۶۰۵۳

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *