جهاد اسلامی فلسطین: معامله قرن نشان از شکست همه طرح های صلح داردبه گزارش پایگاه “اخبار فلسطین”، النخاله روز پنجشنبه در همایش بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه اضافه کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در حقیقت با اعلام معامله قرن، شکست همه طرح‌های صلح را تأیید کردند.

وی افزود: آمریکا پس از اینکه منطقه را با بحران‌های اقتصادی و سیاسی روبه ضعف برد و همه رژیم‌های عربی را به تبعیت از خود واداشت، تلاش می‌کند باقیمانده عزت و کرامت عرب‌ها را غارت کند و پرونده فلسطین را برای همیشه ببندد.

النخاله گفت: واشنگتن تلاش می‌کند با گرفتن و جمع کردن چند میلیارد دلار از عرب‌ها برای ملت فلسطین، آنها را به چشم پوشی از حقوق خود وادار کند تا قدس پایتخت اسرائیل شود.

وی بیان کرد: موضع ملت و امت ما نسبت به تسلط صهیونیست‌ها بر قدس فقط مخالفت است و هر طرحی که حقوق ما را در فلسطین نادیده بگیرد چه “معامله قرن” و ملحقات آن و چه نشست‌ها و همایش‌هایی مانند نشست بحرین را تحریم می‌کنیم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: امروز همه باید در یک صف در مقابل آمریکا، اسرائیل و همه کسانی که عزت و ارزش‌های خود را به خاطر رضای دشمنان به فروش گذاشته اند، بایستیم.

النخاله افزود: آنها به خاطر لوله‌های نفت که در نتیجه تجاوز ظالمانه به ملت یمن منهدم شده، نشست سران برگزار می‌کنند ولی از جنایت‌ها و کشتارهایی که در حق ملت مظلوم و شجاع یمن مرتکب می‌شوند چشم پوشی می‌کنند.

وی بیان داشت: ما در روز قدس به ملت یمن ادای احترام می‌کنیم و به آنها درود می‌فرستیم زیرا در یکی از مرزهای مقاومت ایستاده و از تسلط اسرائیل بر دریای عرب، سرزمین‌های عربی و مقدسات اعراب جلوگیری می‌کند.

النخاله اظهار داشت: تعجب آور است که چگونه برخی حکام علیه حقوق ملت فلسطین توطئه می‌کنند درحالی که آیات قرآن می‌خوانند و در کشورهایشان اذان اسلام گفته می‌شود ولی آنها از شیطان و انسان‌ها می‌ترسند ولی از خدا نمی‌ترسند.

وی تصریح کرد: ما بر حق خود در فلسطین و قدس تاکید می‌کنیم و در یک صف برای به شکست کشاندن طرح‌های استعماری آمریکا، نمایندگان و نوکران انها تلاش می‌کنیم.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: ما همواره گفته‌ایم که رژیم‌های عربی، فلسطین را تنها گذاشتند و امروز نیز می‌گوئیم رهبران و پادشاهان این کشورها که حق ما را پایمال می‌کنند و از مقدسات چشم پوشی می‌کنند، لیاقت رهبری این امت را ندارند.

النخاله اضافه کرد: ما برسر آنها فریاد می کشیم که که از ما دور شوید زیرا در اردوگاه دشمن ایستاده اید و چنین حاکمانی که می‌بینند که فلسطین اشغال و ساکنان آن کشته و مقدسات آن پایمال می‌شود و سکوت می‌کنند نماینده ملت‌هایشان نیستند بلکه نماینده اشغالگران و متجاوزان هستند.

ما به مقاومت ادامه می‌دهیم و این مانند نماز بر ما و همه مسلمانان واجب است و راهپیمایی روز قدس نشان خواهد داد که ما به آزادسازی قدس پایبندیم و پیامی برای دشمن صهیونیستی و هم پیمانان آن در منطقه و جهان است که ملت فلسطین از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد. ملت فلسطین با اتحاد خود، طرح معامله قرن و همه پیامدهای آن را رد می‌کند و آمادگی این را دارد که این طرح باطل و یکجانبه را به شکست بکشاند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: مقاومت قهرمان، در هر نبرد جدید، معادلات جدیدی را به دشمن صهیونیستی تحمیل می‌کند زیرا زمان تحمیل خواسته‌های اسرائیل گذشته است و نبردهای سال‌های گذشته نشان داده است که مقاومت می‌تواند کارهای غیرقابل پیش بینی را انجام دهد.

النخاله اقدام حضرت امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس را ستود و افزود: امام خمینی (ره) با بصیرت و دانایی خود این روز را روز اتحاد امت اسلامی قرار داد.

شبک **۶۱۱۶**۱۳۹۲

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *