جنجال و اعتراض در مبارزه سنگین وزن کشتی آزاد


به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ورزشی ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی از صبح امروز آغاز شد و فینال های پنج وزن نخست نیز بعد از ظهر امروز و از ساعت 17 تا 19 برگزار می شود.
پس از جنجالی که در کشتی سعید عبد ولی و ایمان انصاری در کشتی وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی به وجود آمد، یک مرتبه دیگر فضای سالن رقابت های مرحله نهایی انتخابی تیم ملی به دلیل نتیجه کشتی پرویز هادی و یدالله محبی، متشنج شد.
پرویز هادی و یدالله محبی در دیدار وزن 125 کیلوگرم در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که نتیجه مبارزه در پایان وقت 2 بر 2 به پایان رسید اما یدالله محبی به دلیل کسب امتیاز آخر برنده تشک بود. اما کادرفنی تیم آذربایجان شرقی در پایان مسابقه به نتیجه اعتراص کردند که هیات ژوری و قاضی پس از بازبینی فیلم تشخیص دادند که محبی در لحظات پایانی گلوی محبی را گرفته و به همین دلیل یک امتیاز به هادی دادند تا این آزاد کار تبریزی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شود.
این موضوع موجب اعتراض شدید کرمانشاهی های حاضر در سالن و به خصوص محمد حسن محبی سرمربی سابق تیم ملی کشتی شد.
در آن سوی سالن نیز ارشک محبی برادر یدالله که از نتیجه به وجود آمده به شدت ناراحت بود، با فریادهای خود اعتراضش را اعلام می کرد و حتی برخی تماشاگران اشیایی را به سمت تشک پرتاب کردند که یکی از آنها به داور اوکراینی این مبارزه برخورد کرد.
سالن شهدای هفتم تیر به عنوان یکی از قدیمی ترین سالن های ورزشی تهران ظرفیت کمتر از 2500 نفر را دارد که امروز بعد از ظهر به دلیل برگزاری فینال های پنج وزن نخست کشتی آزاد و پنج وزن نخست کشتی فرنگی بیش از سه هزار نفر را در خود جای داده است.
البته در دیدار فینال جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2013 بین تیم های ایران و روسیه، سالن شهدای هفتم تیر جمعیت بیش از هفت هزار نفری را نیز به خود دیده بود.
به نظر می رسد که تهران به عنوان پایتخت به یک سالن استاندارد و مجهز در داخل شهر تهران برای برگزاری مسابقات اینچنینی نیاز دارد.
کوچک بودن محوطه میانی سالن سبب شده بود که به غیر از حضور داوران و کادر اجرایی مسابقات و همچنین خبرنگاران، تصویربرداران و عکاسان، بسیار شلوغ به نظر برسد.
متاسفانه برخی از تماشاگران در اعتراص به برخی نتایج اقدام به پرتاب اشیا همچون بطری آب می کردند که با توجه به حضور سه داور خارجی از کشورهای هلند، ایتالیا و اوکراین، صحنه های زشتی را در خلال مسابقات رقم زدند.
سعید عبد ولی در دیدار وزن 87 کیلوگرم با ایمان انصاری، بعد از درگیری که در داخل سالن داشتند متاسفانه ادامه آن به خیابان هم کشیده شد و خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای انتظامی این درگیری خاتمه یافت. این دو کشتی گیر از ادامه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی محروم شدند و حال باید منتظر تصمیم کمیته در این خصوص بود.
رسول خادم همچون مرحله نخست انتخابی تیم ملی در گوشه ای از سالن و در کنار تماشاگران مسابقات را از نزدیک نظاره گر بود.
با حضور ماموران ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) از نفرات برتر مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی تست دوپینگ گرفته شد.
ورزشی*1067**9144**1440

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *