جام شاهد پیش درآمدی برای حضور در رقابت های جهانی کشتی است


تقی اکبرنژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ورزشکاران مستعدی در این دوره از مسابقات حضور دارند و این کارزار بین المللی فرصت مناسبی برای اثبات توانمندی ها و شایستگی های آنان به شمار می رود.
وی بیان کرد: جوانان حاضر در جام شاهد برای نخستین بار از رده سنی نوجوانان وارد این رقابت های بین المللی شده اند و بازدهی آنان مورد ارزیابی کادر فنی قرار می گیرد تا برای آینده کشتی کشور تربیت شوند.
اکبرنژاد اظهار داشت: حضور در جام بین المللی جهان پهلوان تختی و برگزاری اردوهای تمرینی متعدد تا آغاز رقابت های جهانی از دیگر برنامه های تیم ملی آزاد جوانان ایران است.
وی بیان کرد: امسال با وجود کاهش تعداد تیم های شرکت کننده در جام شاهد، سطح کیفی و فنی مسابقات مناسب است و پیکارهای باکیفیتی بین آزادکاران جریان دارد.
وی بیان کرد: در بخش کشتی آزاد این دوره از رقابت ها، چهار تیم خارجی از کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، سه تیم ملی الف، ب و توسعه از ایران و یک تیم منتخب آذربایجان غربی در حال رقابت هستند.
وی ادامه داد: آزادکاران تیم منتخب آذربایجان غربی رقابت های خوبی با حریفان خارجی و ایرانی داشتند و شانس زیادی برای حضور در دیدارهای رده بندی و فینال دارند.
به گزارش ایرنا مسابقات کشتی آزاد چهاردهمین دوره جام بین المللی شاهد امروز /چهارشنبه، 7 آذر/ و رقابت های کشتی فرنگی نیز فردا /پنجشنبه، هشتم آذر/ به صورت تیم به تیم و انفرادی برگزار می شود.
«چارلز ویلت» داور المپیکی از کشور آفریقای جنوبی به عنوان نماینده اتحادیه جهانی کشتی بر این رقابت ها نظارت می کند و 14 داور بین المللی درجه یک و 2 هم برای قضاوت در این مسابقات حاضر هستند.
بر اساس اعلام فدراسیون، تیم های ملی فرنگی و آزاد ایران با 60 ورزشکار در قالب 6 تیم در اوزان 10 گانه در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شاهد شرکت دارند.
سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در سال گذشته به میزبانی شهر کرج با حضور تیم‌هایی از روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قرقیزستان، ترکیه، سوریه، لبنان، اوکراین، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و نیجریه در رشته های فرنگی و آزاد برگزار شد؛ امسال تیم های ملی آزاد و فرنگی روسیه به دلیل صادر نشدن ویزا از حضور در این مسابقات انصراف داد.
دومین دوره این مسابقات نیز در سال 1382 به میزبانی ارومیه برگزار شده بود.
7156 /3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *