جام شاهد در سطح استانداردهای جهانی در حال برگزاری است


«چارلز ‌ویلت» ‌روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات یکی از تورنمنت های معتبر کشتی در رده سنی جوانان است و فدراسیون ایران توانسته طی چهارده دوره گذشته در برگزاری آن تلاش کند.
وی بیان کرد: فدراسیون کشتی ایران همواره ضمن دعوت از قدرت های برتر کشتی برای حضور در رقابت های جام شاهد، کشورهای توسعه نیافته یا در حال توسعه را نیز برای شرکت در این مسابقه ها دعوت کرده و این امر گام موثری در نزدیک شدن سطح کیفی کشورهاست.
نماینده اتحادیه جهانی کشتی در چهاردهمین دوره رقابت های جام بین المللی کشتی جوانان شاهد ادامه داد: برگزاری رقابت های این جام به صورت تیم به تیم نیز موجب جذاب تر شدن آن شده است.
«ویلت» به میزبانی مناسب این دوره از رقابت ها اشاره کرد و گفت: گزارش مثبت و قابل قبولی از نحوه برگزاری این مسابقه ها به اتحادیه جهانی کشتی ارایه و رضایت مندی خود را به مسوولان اتحادیه اعلام خواهم کرد.
وی اضافه کرد: کشتی گیران جوان و آینده داری در این رقابت ها حضور دارند که توانایی حضور در بازی های المپیک و مدال آوری برای کشورهای متبوع خود را دارند.
به گزارش ایرنا چهاردهمین دوره رقابت های جام بین المللی کشتی جوانان شاهد با حضور هشت تیم خارجی و هشت تیم ایرانی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه /7 و 8 آذر ماه جاری/ در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه در حال برگزاری است.
روز گذشته در نخستین روز این رقابت ها تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری هشت بر 2 مقابل تیم منتخب آذربایجان غربی بر سکوی قهرمانی ایستاد و جام نقره ای نیز به آذربایجان غربی رسید؛ در دیدار رده بندی نیز تیم کشتی آزاد ایران الف با برتری 6 بر چهار مقابل تیم ملی جمهوری آذربایجان بر سکوی سوم ایستاد.
رقابت های کشتی فرنگی جام بین المللی جوانان شاهد صبح امروز /پنجشنبه/ در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه آغاز شد که طی آن تیم های ایران الف و توسعه ایران به فینال راه یافتند.
این مسابقات به صورت تیم به تیم برگزار می شود و در پایان دیدارهای مقدماتی تیم های اول هر گروه به دیدار فینال می رسند و تیم های دوم نیز دیدار رده بندی را برگزار می کنند.
تیم های آزاد و فرنگی ترکیه که با ترکیبی از کشتی گیران نوجوان در چهاردهمین دوره از این مسابقات حضور یافته است، به دلیل محدودیت های قانونی / و اختصاص رقابت ها به رده جوانان/ نتوانست در این رقابت ها شرکت کند و به برگزاری چند دیدار دوستانه با تیم میزبان بسنده کرد.
در این دوره از رقابت ها هشت تیم خارجی و هشت تیم از کشورمان حضور دارند که شامل تیم های آزاد و فرنگی جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، سوریه، 6 تیم از ایران و 2 تیم از آذربایجان غربی است.
بر اساس اعلام فدراسیون، تیم های ملی فرنگی و آزاد ایران با 60 ورزشکار در قالب 6 تیم در اوزان 10 گانه در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی جام شاهد شرکت دارند.
سیزدهمین دوره این رقابت‌ها در سال گذشته به میزبانی شهر کرج با حضور تیم‌هایی از روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، قرقیزستان، ترکیه، سوریه، لبنان، اوکراین، ارمنستان، قزاقستان، بلاروس و نیجریه در رشته های فرنگی و آزاد برگزار شد؛ امسال تیم های ملی آزاد و فرنگی روسیه به دلیل صادر نشدن ویزا از حضور در این مسابقات محروم ماند.
دومین دوره این مسابقات نیز در سال 1382 به میزبانی ارومیه برگزار شده بود.
3072/7156

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *