جام تختی از سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی خارج شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان، اوپن کرواسی، ساساری ایتالیا و اولگ کاراوایف بلاروس در سال 2019 در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی قرار دارند.
سال گذشته رقابت های بین المللی کشتی فرنگی در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی قرار داشد.
در کشتی آزاد نیز رقابت های بین المللی ایوان یاریگین روسیه، دان کولوف بلغارستان، ساساری ایتالیا و یاشاردوغو ترکیه در این سیستم قرار دارند.
در سال 2018 در کشتی فرنگی تورنمنت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی (ایران)، جام گراما سیرا پلادو (کوبا)، جایزه بزرگ (مجارستان) و جام وهبی امره (ترکیه) و کشتی آزاد جایزه بزرگ جام ایوان یاریگین (روسیه)، جایزه بزرگ جام بالاوادزه (گرجستان)، جایزه بزرگ (آفریقای جنوبی) و جایزه بزرگ الکساندر مدوید (بلاروس) جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی بود. به نفرات اول تا پنجم این رقابت ها به ترتیب 8، 6، 4 و 2 امتیاز تعلق می گرفت.
اتحادیه جهانی در پیکارهای قهرمانی جهان، کشتی گیرانی را که دارای امتیازات بالا باشند به گونه ای در قرعه کشی ها قرار می دهد که حداقل تا مراحل بالاتر با یکدیگر برخورد نکنند.
دبیر فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در صورت برگزاری رقابت های جام تختی به صورت سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی تنها سه نفر در هر وزن از کشورمان امکان حضور در این جام ها را کسب می کردند و نظر سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی این بود که با توجه به اینکه جام تختی یکی از مراحل انتخابی تیم ملی محسوب می شود در هر وزن تعداد بیشتری از کشتی گیران امکان حضور داشته باشند، با هماهنگی و نظر آن ها در نهایت این جام ها در رنکینگ سیستم قرار نگرفت.
وی ادامه داد: برای گرفتن رنکینگ می توانیم در صورت صلاحدید کادر فنی نفرات مدنظر را به 4 تورنمنت معرفی شده از سوی اتحادیه جهانی در هر رشته اعزام کنیم.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *