ثبت مجموع 289 کیلوگرم برای اسکندرزاده


به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا از سوم اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در حال برگزاری است و به مدت یک هفته ادامه دارد.
پیکارهای گروه B دسته 94 کیلوگرم از ساعت 9:30 امروز (یکشنبه) با حضور پنج ورزشکار از کشورهای ایران، هند (دو نماینده)، کره جنوبی و قرقیزستان آغاز شد.
«پوریا اسکندرزاده» در حرکات یک ضرب بعد از آنکه نتوانست وزنه 121 کیلوگرمی را بالای سر ببرد، در حرکت بعدی موفق به مهار آن شد و در حرکت سوم وزنه 128 کیلوگرمی را ثبت کرد.
وی در حرکت دو ضرب وزنه های 151 کیلوگرمی و سپس 161 کیلوگرمی را با موفقیت پشت سرگذاشت، اما در حرکت سوم نتوانست وزنه 168 کیلوگرم را بالای سر ببرد و در نهایت با مجموع 289 کیلوگرم در رده نخست این گروه قرار گرفت.
در این گروه «تمیرلان طلابیک» از قرقیزستان با 286 کیلوگرم و «سونگ پارک» از کره جنوبی با 276 کیلوگرم دوم و سوم شد.
از ساعت 15:30 بعدازظهر امروز سه وزنه بردار در گروه A دسته 94 کیلوگرم نوجوانان به روی تخته خواهند رفت تا در نهایت رده بندی این وزن مشخص شود.
در این گروه «امیررضا عسگری دون» با رکورد ورودی 320 کیلوگرم، «فوزیل بیک» از ازبکستان با رکورد ورودی 315 و «منگ» از چین تایپه با 310 کیلوگرم از شانس های اصلی کسب مدال در این دسته خواهند بود.
البته در همین ساعت مسابقات گروه A دسته 94 کیلوگرم جوانان نیز برگزار خواهد شد که «رسول معتمدی» با رکورد ورودی 350 کیلوگرم با 6 وزنه بردار دیگر از کشورهای عربستان، چین تایپه (2 وزنه بردار)، ازبکستان، قطر و عراق رقابت خواهد کرد.
همچنین از ساعت 18:30 به وقت تهران نیز «سید نرگس میرزکی» به عنوان آخرین ملی پوش ایران در پیکارهای قهرمانی نوجوانان دختر آسیا در دسته به اضافه 75 کیلوگرم با هفت وزنه بردار دیگر در گروه A مسابقه می دهد.
وی با رکورد ورودی 82 کیلوگرم با دیگر حریفان خود به رقابت می پردازد. در این وزن «سوبین پارک» از کره جنوبی با رکورد ورودی 218 کیلوگرم مدعی کسب مدال طلای نوجوانان دختر آسیاست.
تاکنون حسین سلطانی سه مدال طلا در دسته 77 کیلوگرم نوجوانان و «محمد توفیق پوزش» یک برنز در حرکت یک ضربه دسته 85 کیلوگرم نوجوانان کسب کرده اند.
در تیم جوانان و در دسته 85 کیلوگرم، عارف خاکی یک طلا، یک نقره و یک برنز و افشین طاهری یک نقره و یک برنز به دست آورده اند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *