تیم کشتی کلاسیک بانوان به لبنان می رود


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی کلاسیک بانوان اواخر شهریور ماه امسال در کشور لبنان برگزار می شود و فدراسیون کشتی برای کسب آمادگی، برگزاری پنج مرحله اردو زیر نظر «آنا واسیلنکو» سرمربی اوکراینی تیم ملی را پیش بینی کرده است.
رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان با حضور 66 نفر شامل کشتی گیر، مربی و سرپرست از استان های اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد 11 تیر در محل خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.
نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: رقابت های کشتی کلاسیک بانوان به لحاظ کمی و کیفی نسبت به مسابقات پیشین در سطح بالاتری برگزار شد.
«مریم منظمی» افزود: در این مسابقات از خانم «وسنا پیپرسکی» داور المپیکی از کشور صربستان به عنوان سرپرست فنی دعوت شد و در کنار وی 10 داور خانم کشورمان به قضاوت پرداختند و سطح داوری این رقابت ها نسبت به دو مسابقه قهرمانی کشور و رقابت های عمومی، ارتقاء یافته بود.
وی تصریح کرد: در این مسابقات «فریبا محمدیان» معاون امور ورزش بانوان و «موسوی» مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت ورزش بانوان از وزارت ورزش و جوانان و همچنین همسر و دختر سفیر صربستان به عنوان میهمانان ویژه حضور داشتند. میهمانان خارجی حاضر در این مسابقات به لحاظ اینکه دختران ایرانی را راغب و مشتاق کشتی می دیدند، بسیار شگفت زده شده بودند.
وی تأکید کرد: در مسابقات مذکور از گوش بند استفاده شد که مشکلات را کاملا برطرف کرده بود و به نظر سرپرست فنی صربستانی، این رقابت ها در سطح خوبی برگزار شد.
منظمی خاطر نشان کرد: قرار است از 15 تیر و در استان یزد اردوی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان به سرمربیگری واسیلنکو از کشور اوکراین برگزار شود و از نفرات اول تا سوم هر وزن این مسابقات برای حضور در اردوی مذکور دعوت می شود.
با پیگیری فدراسیون کشتی و پس از تایید اولیه کمیسیون کشتی های سنتی و متعاقب آن کمیته اجرایی اتحادیه جهانی، موضوع کشتی کلاسیک بانوان و ضوابط و مقررات آن شهریور سال 96 در دستور کار نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در پاریس قرار گرفت.
در این جلسه پس از ارائه گزارش «فرناز پناهی زاده» نماینده فدراسیون کشتی ایران در کمیسیون کشتی و زنان، بحث های اولیه از سوی برخی از اعضای هیات رئیسه مطرح شد و در نهایت با حمایت رئیس کمیسیون کشتی های سنتی و رییسان کنفدراسیون های قاره های آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و اروپا، کشتی کلاسیک بانوان به عنوان یکی از شیوه های کشتی تحت پوشش اتحادیه جهانی به تصویب هیات رئیسه رسید.
همچنین نخستین دوره کلاس مربیگری کشتی کلاسیک بانوان با حضور «کائوری ایچو» دارنده 4 مدال طلای المپیک و 10 مدال طلای جهان در کشتی زنان از کشور ژاپن روزهای 15 تا 23 شهریور سال 96 در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار شد.
پس از آن نخستین دوره رقابت های کشتی کلاسیک زنان با حضور 103کشتی گیر از 25 استان کشور آذر ماه سال گذشته در 6 وزن 50، 55، 60، 65، 70 و 75 در تهران و با قضاوت تعدادی از داوران خارجی برگزار شد.
واسلینکو قهرمان اسبق کشتی زنان جهان و از مربیان موفق کشتی اوکراین از اواخر سال گذشته به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان منصوب و نخستین اردوی تیم ایران نیز روزهای 4 تا 13 بهمن سال 96 در شهر آبادان برگزار شد.
رشته جدید کشتی کلاسیک بانوان مورد توجه بسیاری از کشورهای مسلمان از جمله مصر و همچنین برخی کشورهای آمریکایی قرار گرفته است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *