تیم کشتی فرنگی دانش آموزان ایران قهرمان جهان شد


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از فدراسیون ورزش دانش آموزی، پس از برگزاری مسابقات مقدماتی کشتی فرنگی دانش‌آموزان جهان در کشور مراکش، کشتی‌گیران تیم دانش‌آموزی فرنگی استان خوزستان در هشت وزن به فینال راه یافتند.
علیرضا حاجیوند (45 کیلوگرم)، امیر عبدی (51 کیلوگرم)، علی اسکو (55 کیلوگرم)، میلاد رضانژاد (61 کیلوگرم)، علیرضا ارقش (71 کیلوگرم)، علیرضا مرادی (80 کیلوگرم)، حسن قربانی (92 کیلوگرم) و سعید حسن پور (110 کیلوگرم) راهی فینال شدند و در وزن 65 کیلوگرم مرتضی عیسی‌پور به دیدار رده‌بندی راه یافت.
اما در دیدارهای فینال که به وقت ایران در بامداد روز یکشنبه برگزار شد، فرنگی کاران دانش‌آموز کشورمان در مجموع با کسب پنج مدال طلا و سه نقره و یک عنوان پنجمی، قهرمان جهان شد و تیم های اوکراین و مجارستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
علیرضا حاجیوند، امیر عبدی، میلاد رضانژاد، علیرضا ارقش و علیرضا مرادی صاحب گردن آویز طلا شدند و علی اسکو، حسن قربانی و سعید حسن پور نقره گرفتند.
تیم کشتی آزاد دانش آموزی استان لرستان که به نمایندگی از کشورمان در پیکارهای قهرمانی جهان حضور یافته از امروز (یکشنبه) با مشخص شدن رقیبان به روی تشک خواهند رفت.
تیم های کشتی دانش آموزی ایران هفته گذشته راهی مراکش شده بودند، اما به دلیل مشکلات سیاسی دو کشور، مراکش تیم ایران را پذیرش نکرد که با پیگیری «حسین بابویی» رئیس فدراسیون دانش آموزی ایران و همکاری رئیس فدراسیون جهانی ورزش دانش آموزی و مسئولان آموزش و پرورش کشور مراکش، مسئولان برگزاری مسابقات پذیرش تیم های کشورمان در این رقابت ها را انجام دادند.
دولت مراکش با ادعای دخالت ایران در امور داخلی این کشور، روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *