تیم کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان رقابت های رومانی شد


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در پایان رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان که طی روزهای 12 و 13 خرداد ماه در شهر بخارست رومانی برگزار شد، تیم منتخب ایران توسط رضا علیجان زاده، علی سوادکودهی و سجاد غلامی در اوزان 57، 74 و 79 کیلوگرم به مدال طلا، مجید داستان، امیرحسین مقصودی و امیر یاری در اوزان 61، 65 و 125 کیلوگرم به مدال نقره، امیرحسین کاووسی، سید سجاد سیدی، عباس فروتن، سجاد عزیزی و نعیم حسن زاده در اوزان 70، 86، 92، 97 و 125 کیلوگرم به مدال برنز رسید.
بر اساس اعلام فدراسیون کشتی، در رده بندی تیمی نیز تیم ایران در جایگاه نخست ایستاد و تیم های روسیه و قزاقستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.
نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم رضا علیجان زاده در سه کشتی حریفانی از کشورهای کانادا، اوکراین و روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 از سد کشتی گیر قزاقستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 74 کیلوگرم علی سوادکوهی در چهار کشتی نمایندگانی از کشورهای مولداوی، رومانی، قزاقستان و اوکراین را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار از سد حریف روس خود گذشت و به مدال طلا رسید.
در وزن 79 کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست کشتی گیری از کشور قزاقستان را شکست داد و در دورهای دوم و سوم نیز نمایندگانی از کشور مولداوی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رسید. غلامی در دیدار نهایی با نتیجه 12 بر 6 کشتی گیری از کشور بلغارستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 61 کیلوگرم مجید داستان در دور نخست کشتی گیری از کشور گرجستان را شکست داد وی در دور دوم حریفی از کشور مولداوی را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نیز از سد کشتی گیر کشور یونان گذشت و به دیدار فینال رسید. داستان در دیدار پایانی مقابل حریف اوکراینی با نتیجه 7 بر 6 شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در سه دور به ترتیب نمایندگان کشورهای اوکراین، رومانی و مقدونیه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل کشتی گیری از کشور روسیه شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن 125 کیلوگرم امیر یاری کشتی گیرانی از کشورهای آلمان، بلغارستان، اوکراین و لهستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل حریفی از کشور روسیه مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور نخست کشتی گیر قزاقستان را شکست داد و در دور دوم نیز نماینده کشور الجزایر را از پیش رو برداشت اما در دور سوم با نتیجه 4 بر 4 مغلوب حریف روس شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار حریفی از کشور رومانی را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 86 کیلوگرم الیاس طریقی نمایندگان یونان و رومانی را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل حریفی از کشور روسیه با نتیجه 18 بر 21 شکست خورد به به دیدار رده بندی رفت. طریقی در این دیدار با نتیجه 9 بر 3 مقابل سیدی دیگر نماینده کشورمان مغلوب و به مقام پنجم رسید.
در وزن 86 کیلوگرم سید سجاد سیدی در دور نخست کشتی گیر مولداوی را شکست داد و در دور دوم مقابل حریف روس شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، سیدی به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار طریقی دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه 9 بر 3 شکست داد و به مدال برنز رسید.
در وزن 92 کیلوگرم عباس فروتن در دو کشتی حریفانی از کشورهای اسلواکی و مجارستان را شکست داد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی گیر روس با نتیجه 8 بر 9 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. فروتن در این دیدار مقابل حریف روس خود به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی در دو دور کشتی گیرانی از کشورهای یونان و رومانی را از پیش رو برداشت اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر 9 مغلوب کشتی گیری از کشور روسیه شد و راهی دیدار رده بندی شد. رکابی در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 مقابل عزیزی دیگر نماینده کشورمان شکست خورد و پنجم شد.
در وزن 97 کیلوگرم سجاد عزیزی در کشتی نخست نماینده بلغارستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل حریفی از کشور روسیه شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 رکابی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن 125 کیلوگرم نعیم حسن زاده در دور نخست کشتی گیری از کشور اوکراین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل حریف روس شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار نماینده کشور کانادا را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 92 کیلوگرم میثم عبدی در دور نخست مقابل حریفی از کشور روسیه مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، عبدی راهی گروه بازنده ها شد اما در این گروه مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.
ورزشی**1528**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *