تیم کشتی آزاد امید ایران به جام جهانی اعزام می شود


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، پس از برگزاری نشست مشترک «حمید بنی تمیم» سرپرست فدراسیون با اعضای کادر فنی تیم ملی بزرگسالان و «علیرضا رضایی» سرمربی تیم ملی امید و با بررسی صورت گرفته مقرر شد با توجه به درخواست سرمربی تیم امید، این تیم به نمایندگی از کشتی ایران در جام جهانی 2019 روسیه شرکت کند.
قرار است پس از هماهنگی میان کادر فنی تیم ملی بزرگسالان و امید، ترکیب تیم اعزامی برای حضور در جام جهانی اعلام شود.
جام جهانی کشتی آزاد روزهای 25 و 26 اسفند در یاکوتسک روسیه برگزار خواهد شد.
پس از تغییراتی که اتحادیه جهانی کشتی در نحوه برگزاری جام جهانی در جلسه ماه گذشته کمیسیون فنی در بلگراد ایجاد کرده بود، هیچ امیدی برای حضور تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی وجود نداشت.
در جلسه اخیر کمیسیون فنی اتحادیه جهانی، مقرر شد که جام جهانی از این پس با حضور 6 تیم، شامل 5 تیم برتر پیکارهای قهرمانی جهان و تیمی متشکل از منتخب ستارگان جهان (شامل کشتی گیران شاخص از سایر کشور ها که صاحب جایگاه نشده اند) برگزار شود.
به دلیل کسب عنوان ششمی ایران در پیکارهای قهرمانی سال 2019 جهان در بوداپست مجارستان، تیم ایران شانس حضور در جام جهانی را عملا از دست داد و همین موضوع سبب شد تا برای کسب میزبانی این مسابقات تلاشی را نداشته باشد.
حال طی چند روز گذشته دعوتنامه ای از سوی اتحادیه جهانی برای فدراسیون کشتی مبنی بر دعوت تیم ملی کشتی آزاد ایران ارسال و قرار شد که تیم ملی ایران در جام جهانی حضور پیدا نکند و در مسابقات بین المللی جام دانکلوف بلغارستان که از رقابت های رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی است، حضور یابد.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *